“10 Kasım Türk Milleti için hüzün günüdür”

Atatürkçü Düşünce Derneği Zonguldak Şube Başkanı Nazan Papila yaptığı açıklamada, “10 Kasım Türk Milleti için hüzün günüdür. Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bedensel varlığının aramızdan ayrıldığı gündür. Ulusal yasımızdır” dedi.

“10 Kasım Türk Milleti için hüzün günüdür”
09 Kasım 2020 Pazartesi 16:43

Atatürkçü Düşünce Derneği Zonguldak Şube Başkanı Nazan Papila yaptığı açıklamada, “10 Kasım Türk Milleti için hüzün günüdür. Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bedensel varlığının aramızdan ayrıldığı gündür. Ulusal yasımızdır” dedi.

Papila açıklamasında, “ Seksen iki yıl önce O’nun ebediyete intikali ile başlayan ve hiç bitmeyen bir özlemdir. Ama şu bir gerçek ki, O büyük önder, büyük kahraman seksen iki yıl sonra bugün de aynı sevgi ve saygıyla bu ulusun yüreğinde yaşatılmaktadır. Atatürk ölümsüzlüğün adıdır” diyerek şunları söyledi:

“Türk Milleti büyük önderini, bütün dünyanın da büyük hayranlığı ve saygısı ile  hak ettiği ölümsüzlük mertebesine yerleştirmiştir. Ebediyen de öyle kalacaktır. Vatanını, milletini seven, bu topraklarda bağımsızca, özgürce yaşayan  her bir  yurttaş Atatürk’e borçludur.

Hindistan’ın bağımsızlık ve ruhani lideri Mahatma Gandi, “Atatürk İngilizleri yenene kadar Tanrı’nın İngiliz olduğunu düşünüyordum” diyerek diğer dünya milletlerine de nasıl bir ışık ve umut olduğunu bu cümlesi ile ifade etmiştir. Ama, özellikle son yıllarda ne yazık ki bazı güçlerden cesaret alan bir güruhun bu ülkenin bağımsızlık, birleştiricilik çağdaşlık çimentosunu oluşturan Atatük’e  O’na olan  sevgiye, ve O’nun mirasına karşı rezilce saldırılarına tanık olmaktayız. Ve ne yazık ki, bu zihniyete karşı yasal olarak getirilmiş  yaptırımlara rağmen ses çıkartılmamakta. Göz yumulmakta. Şunu çok iyi bilsinler; bu yöntemle Atatürkçülük ve Laik Çağdaş Cumhuriyet’in yıpratılması, çökertilmesi çabaları sadece boş bir hayal olarak kalacaktır.

Bu ülkenin tamamına yakın halkı yüreğindeki Atatürk sevgisi ile buna izin vermeyecektir. Bu ülkenin en büyük Sivil Toplum Kuruluşlarından olan, memleketin her bir köşesinde binlerce üye ve gönüllüsü ile   Atatürkçü Düşünce  Derneği Örgütü Atatürkçülüğe, Atatürk devrimlerine, ilkelerine, Cumhuriyete sahip çıkacaktır.

Zonguldak Atatürkçü Düşünce Derneği olarak 10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası kapsamında, daha önce 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Haftasında başlattığımız Başöğretmen Atatürk Lisesi öğrencilerine yönelik  “eğitime destek” kapsamlı tablet bağış kampanyamızı, bu defa  üniversite öğrencisi burslu gençlerimiz ve  maddi yetersizlik içinde olan, başarılı orta öğretim çağı çocuklarımıza  tablet ve bilgisayarı temin ve teslim ederek tamamlamış bulunmaktayız.

Umudumuz, ”Fikri hür vicdanı hür “ nesillerin Büyük Önderimiz Başöğretmen Atatürk’ün onlara emaneti bu güzel yurdu, çağdaş, laik, bağımsız Cumhuriyet İlkeleri çizgisinde yükseltmesidir.

Bu ülkenin aydınlık yüzlü gençlerinin Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e verdiği söz, geleceğin teminatı olacaktır:

10 Kasım Salı günü, saat dokuzu beş geçe karanfillerimizle, kasımpatılarımızla Atatürk Anıtı önünde olalım. Ata’mızın manevi huzurunda O’na olan saygımızı sunmak üzere tüm Atatürk sevdalıları  buluşalım” (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.