Emekliler artış istiyor!

Türkiye Emekliler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Memiş yaptığı açıklamada, “Temmuz ayında emekliye verilen yüzde 8.45’lik artışın yetersiz kaldığı emeklilerimizi hayal kırıklığına uğrattı” dedi.

Emekliler artış istiyor!
14 Eylül 2021 Salı 15:41

Memiş açıklamasında, “Biz yüzdelik  zamlara karşıyız, Biz seyyanen artış istiyoruz” diyerek şunları söyledi:

“Şöyleki 5500 prim ödeyen bir emekli arkadaş 7-8 bin gibi bir meblağ alıyor. 8-9 bin prim ödeyen bir emeklimizde 1500 lira gibi bir meblağ alıyor. Soruyorum size, bu adalet mi neye göre zam veriyorsunuz. 6-7 çeşit emekli yarattınız. Bir tarafta aç bir tarafta tok çok prim ödeyen aç 6-7 çeşit emekli yarattınız Yüzde 70’len emeklilik varken emekliyi aç bırakmak için maaş bağlamayı yüzde 70’den yüzde 35’e çektiniz.

Biz size hakkımızı helal etmiyoruz. Allah aşkına  bu günlük hayat pahalılığında 1500 lira ile geçim sağlanır mı? Bunu bize bir öğretseniz, bugün için tek kişi bile bu 1500 lirayla geçinemez. Kira verdiğini düşünün. Elektrik, su, doğal gazlı evde zaten oturamaz. Aldığı 1500 TL ev kirasına dahi yetmez. Allahtan korkun. O yüce peygamberin sözünü unutmayın diyeceğim ama siz onu çoktan unuttunuz.

Ben hatırlatayım. Komşusu açken tok uyuyan bizden değildir. Diyen o yüce peygamberi hatırlayın” (Şaban YILMAZ)
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.