Asgari ücret 4250 TL oldu. Gelir ve damga vergisi kaldırıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4 bin 250 lira olarak açıkladığı asgari ücretten gelir ve damga vergisinin kaldırıldığını belirtti.

Asgari ücret 4250 TL oldu. Gelir ve damga vergisi kaldırıldı
16 Aralık 2021 Perşembe 17:19

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4 bin 250 lira olarak açıkladığı asgari ücretten gelir ve damga vergisinin kaldırıldığını belirtti. Erdoğan açıklamasında, işverenlerin 450 liralık maliyetten kurtulduğunu bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2022 yılında geçerli olacak asgari ücret rakamının içinden gelir ve damga vergisinin kaldırıldığına ilişkin açıklama yaptı.

Erdoğan açıklamasında işverenlerin 450 liralık maliyetten kurtarıldıklarını belirterek şu açıklamayı yaptı;

"Bugün gerçekleştirilen dördüncü toplantıyla nihai karar aşamasına gelindi. Komisyon asgari ücretin 4 bin lira üzerinde olması görüşünü bildirdi.

Asgari ücret yüzde 50 artışla 4 bin 250 TL oldu. Bazı sıkıntılarımız var ama bunları aşacağız, bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Son dönemdeki döviz kurundaki dalgalanma ve buna bağlı ortaya çıkan fahiş fiyat artışlarından kaynaklı belirsizliğe son vermeye hazırız.

Önümüzdeki dönem hayata geçireceğimiz yeni önlemlerle bunu gerçekleştireceğimize inanıyorum. Asgari ücretten alınan gelir vergisi ve damga vergisi yılbaşı itibariyle kaldırılıyor.

Bu iki verginin kalkmasıyla işveren kesimini 450 liralık maliyetten kurtarıyoruz. Geleceğimizi faiz ve kur spekülatörleri belirleyemez." ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/safakgazete/public_html/index.php on line 344