“Zonguldak’a eğitim yatırımları devam ediyor”

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan yaptığı açıklamada, “Zonguldak’a eğitim yatırımları yeni E-sınav salonları ile devam ediyor. İlimize hayırlı olsun” dedi.

“Zonguldak’a eğitim yatırımları devam ediyor”
22 Ağustos 2022 Pazartesi 17:37

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan yaptığı açıklamada, “Zonguldak’a eğitim yatırımları yeni E-sınav salonları ile devam ediyor. İlimize hayırlı olsun” dedi.

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan yaptığı açıklamada, “Millî Eğitim Bakanlığımız, Türkiye'de aynı anda en fazla kişinin hizmet alabildiği e-Sınav merkez ağını oluşturmak için var olan e-Sınav salonlarına yenilerini ekliyor. İlimizdeki e-Sınav salon sayısı 3 iken yeni kurulacak 5 e-Sınav salonu ile birlikte Zonguldak’ta e-Sınav salonu sayısı 8’e çıkıyor” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, Zonguldak’ta yeni kurulum çalışmaları devam eden e-Sınav salonları ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede; “Bu merkezlerde ehliyet sınavları, mesleki eğitimde kalfalık ve ustalık sınavları yapılmakta olup kursiyerlerimiz ilimizde kurulum çalışmaları devam eden e-Sınav salonlarımız tamamlandığında kendi ilçelerinde kurulan e-Sınav salonlarında sınavlarına girecekler, başka ilçelere sınav için gitmek zorunda kalmayacaklar, e-Sınav salonlarına giderken yaşadıkları ulaşım mağduriyetleri ortadan kalkacak” diyerek şunları söyledi:

“Zonguldak’a Millî Eğitim Bakanlığımızın sağladığı 1 milyon 200 bin TL’lik ek kaynakla, e-Sınav salonlarının altyapı çalışmalarını tamamlıyoruz, Zonguldak Merkez, Alaplı Devrek, Kilimli, Kozlu merkezli açılacak olan yeni salonlarımızla birlikte e-Sınav salonu sayısı 8’e çıkarken ilimizde e-Sınav salonundan hizmet alan kişi sayısı da artacak, Millî Eğitim Bakanlığımızın Türkiye'de aynı anda en fazla kişinin hizmet alabildiği e-Sınav merkez ağı da genişlemiş olacak. Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer’in açık ortaokul ve lise sınavlarını da e-Sınav merkezlerinde yapmak için çalışmaların sürdüğünü açıklamıştı, ilimizde kurulumu devam eden bu e-Sınav salonlarında açık ortaokul ve lise sınavları da yapılabilecek.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, bu merkezlerde diğer kamu kurumlarına da sınav hizmeti verilebildiğini belirterek "Dört beceride Türkçe sınavı gibi uygulamalarımızı da bu merkezlerde yapıyoruz. Dolayısıyla e-Sınav merkezlerimizin kullanım kapasitesi giderek artıyor. Öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın bu merkezlere kolay erişebilmeleri, bizim sunduğumuz hizmetin kalitesi açısından oldukça önemli”

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan; “Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer’in açıklamasında belirttiği üzere bu merkezlerimiz farklı alanlarda sınav yapma kapasitesine de sahip olacak. “Dört Beceride Türkçe Dil Yeterliklerinin Ölçülmesi” projesinin pilot illerinden biri olan ilimiz Zonguldak’ta bu proje kapsamındaki sınav uygulaması, ilimizde Ereğli ilçemizdeki e-Sınav salonunda yapılmıştı, yeni açılacak olan e-Sınav salonlarımızın kurulumu tamamlanınca bu salonlarımızda da; ehliyet sınavları, mesleki eğitimde kalfalık ve ustalık sınavlarının yanı sıra dört beceride Türkçe sınavları da Bakanlığımızın belirlediği periyotlarda yapılacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığımızın diğer yatırım alanlarında olduğu gibi(okullarımızın doğalgaz dönüşümü, deprem güçlendirme, büyük-küçük onarımlar, Temel Eğitimde 10.000 Okul, Çevre Dostu 1000 Okul, Köy Yaşam Merkezleri, yeni okul -kurum inşası yatırımları) e-Sınav salonları kurulumunda da sağladığı kaynaklarla ilimizde e-Sınav salonu sayısının 8’e çıkmasıyla; vatandaşımıza sunduğumuz eğitim hizmetinin kalitesini artırırken aynı zamanda sınava erişimi kolaylaştırmakta, ikamet mahallinden uzaktaki salonlara erişirken çektiği zorlukları da ortadan kaldırmaktadır. Kursiyerlerimizin ikamet ilçesinde kendilerine sınav hizmeti sağlanmaktadır. Zonguldak eğitim ailemiz ve vatandaşlarımız adına Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer’e bir kez daha şükranlarımızı sunuyor, ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. (Haber Merkezi)

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.