Zonguldak Sınav Koleji gazileri misafir etti

Zonguldak Sınav Koleji öğrencileri ve okul yönetimi ‘’Gaziler Günü’’ etkinlikleri kapsamında gazileri okullarında ağırladılar.

Zonguldak Sınav Koleji gazileri misafir etti
24 Eylül 2021 Cuma 15:25

Zonguldak Sınav Koleji öğrencileri ve okul yönetimi ‘’Gaziler Günü’’ etkinlikleri kapsamında gazileri okullarında ağırladılar.

Zonguldak Sınav Koleji öğrencileri ve okul yönetimi ‘’Gaziler Günü’’ etkinlikleri kapsamında okulun Berkant Gürleyen Çok Amaçlı Salonunda söyleşi gerçekleştirerek öğrencilerini gaziler ile buluşturdu.

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşımızın okunmasının ardından başlayan etkinlikte moderatörlüğü Sınav Koleji Genel Müdürü Halil Vecdi Ilgın tarafından yapılan söyleşi gerçekleştirildi.

Halil Vecdi Ilgın yaptığı açılış konuşmasında Mustafa Kemal Atatürk’ün “Savaş kaçınılmaz olmadığı sürece cinayettir” sözüne atıf yaparak, “Türk milletinin savaştan çok barıştan yana olduğunu ancak yaşadığımız coğrafyadan dolayı Türk milletinin vatanımızın bütünlüğünü ve bayrağımızın dalgalanmasını hedef alan saldırılara uğradığını bu nedenle kaçınılmaz mücadelelere sürüklenmek zorunda kaldığını anlattı. Daha sonra şehitlik ve gazilik kavramlarına açıklık getirerek bugün bir vatanımız var diyebiliyorsak, Bayrağımızı dalgalandırabiliyorsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz” dedi.

Gazilerden Necmettin Çandaş, İbrahim Çetin, Satılmış Dönmez, Dursun Yılmaz, Mustafa Tanoba ise söyleşide yaptıkları konuşmada öğrencilere Kıbrıs Barış Harekatı sırasında yaşadıkları ve tanık oldukları olayları anlattılar.

Öğrencilerin büyük bir dikkatle izlediği zaman zaman gazilerimizin heyecanına ortak oldukları söyleşi Sınav Koleji Genel Müdürü Halil Vecdi Ilgın’ın Zonguldak Muharip Gaziler Derneği Başkanı Necmettin Çandaş’a günün anlam ve önemine binaen verdiği plaket ve öğrencilerin gazilerimize çiçekler sunması ile sona erdi. Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.