BEÜ Çaycuma ve Devrek'te yemin ve kep atma töreni yaptı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesine bağlı Çaycuma ve Devrek İlçelerinde bulunan Meslek Yüksekokulları mezunlarına yemin ve kep atma töreni yapıldı.

BEÜ Çaycuma ve Devrek'te yemin ve kep atma töreni yaptı
25 Ağustos 2021 Çarşamba 10:21

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesine bağlı Çaycuma ve Devrek İlçelerinde bulunan Meslek Yüksekokulları mezunlarına yemin ve kep atma töreni yapıldı.

BEÜ’ye bağlı Çaycuma, Gıda ve Tarım ile Devrek Meslek Yüksekokulu ve Devrek Adalet Meslek Yüksekokulu'ndan 2020-2021 eğitim-öğretim döneminde mezun olmaya hak kazanan öğrenciler için yemin ve kep atma töreni sosyal mesafe gözetilerek yapıldı.
Çaycuma ve Devrek kampüslerin de gerçekleştirilen yemin ve kep atma törenine, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Çaycuma Belediye Başkan vekili Bahri Malakcı, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, Üniversite Senatörleri, Çaycuma ve Devrek Kampüslerinde görev yapan akademik ve idari personel, öğrenciler ve aileleri katıldı.
Diplomalarını alacak öğrencilerin kortej yürüyüşü ile yerlerine geçmesinin ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla tören başladı.
Törende Çaycuma Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulunu birincilikle bitiren Gıda Teknolojisi Bölümü mezunu Berfin Özcan ve Çaycuma Meslek Yüksekokulunu birincilikle bitiren Selin Öztürk ve Devrek Meslek Yüksekokulundan birincilikle mezun olan Aşçılık Bölümü öğrencisi Selma Karakurt mezun öğrenciler adına konuştu.

Törenin devamında Çaycuma Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokul Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Ferhat Şen ve Çaycuma Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hikmet Yazıcı ve Devrek Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Özcan Sezer açılış konuşmalarını yaparak öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik etti.
Törende konuşma yapan BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı sözlerine tüm dünyada yaşanan Covid-19 sürecinin etkileri devam ederken diğer yandan ülkemizde son dönemde yangın ve sel felaketlerinin de yaşandığını belirterek doğal afetlerde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.

Rektör Çufalı, “Meslek yüksekokulu öğrencilerimizin eğitim dönemleri pandemi sürecine denk geldiği için çevrim içi eğitim aldılar. Pandemi sebebiyle bir arada bulunamadık. Hepimiz için farklı deneyimlerin olduğu bir dönem oldu. Eğitim faaliyetlerimiz dışında, bu süreçte kampüslerimizi gerek derslikler, gerek sosyal faaliyet alanları gerekse cami yapımı ile genişletmeye devam ettik. Pandeminin hayatımızdan çıkması için aşılarımızı bir an önce yaptıralım ve yüz yüze eğitime geçelim. Mezunlarımıza başta sağlıklı, başarılı ve aydınlık bir gelecek diler, hepinizi tebrik ederim” dedi.
Mezuniyet töreninde ailelerini ve mezunlarına tebriklerini ileten AK Parti Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, aşı çağrısında bulundu.
Mezun olan öğrencilere diplomaları verildikten sonra yemin töreni Çaycuma Kampüsü mezunları Dr. Öğretim üyesi İmge İhsane Özcan, Devrek Kampüsü mezunları da Doç. Dr. Atakan Toprak eşliğinde yemin ettiler.
Mezuniyetlerini coşkuyla keplerini havaya fırlatarak kutlayan mezunlar tören sonrasında aileleriyle birlikte fotoğraf çektirdi. Haber Merkezi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.