Şafak Gazetesi

ZONGULDAK HİZMETE AÇ BİR MEMLEKET

ZONGULDAK HİZMETE AÇ BİR MEMLEKET
9 views
11 Temmuz 2018 - 2:20

Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak Merkez ilçe Başkanı Niyazi Kıransoy, yeni sistemin ilk kabinesinden milletin ciddi beklentileri olduğunu ve Zonguldak’ın da bundan nasibini almasını umduklarını söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisinden kabinede bir ismin olmaması konusuna da değinen Kıransoy, “Milliyetçi Hareket Partisini takip edenler sayın genel başkanımızın kabineye girmek istemediğini, bu işi ülke ve millet sevdasından dolayı desteklediğini bilmektedir. Biz kabinede zaten partimizden bakan beklemiyorduk” dedi.

Yeni kabinenin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum diyen Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak Merkez ilçe Başkanı Niyazi Kıransoy, açıklamasına şöyle devam etti:

YENİ SİSTEMDEN MİLLETİMİZİN CİDDİ BEKLENTİLERİ VAR

“Cumhurbaşkanımızın yemin etmesiyle birlikte Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hayata geçmiş oldu. Cumhurbaşkanımızın çalışacağı yeni kabine ve bakanlar açıklandı. Yeni kabinenin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu yeni bir yönetim sistemidir. Daha etkin bir faaliyet yapmak üzere düşünülmüş Milliyetçi Hareket Partisinin de içinde olduğu cumhur ittifakının yönetime geçmiş halidir. Yeni sistemden milletimizin ciddi beklentileri vardır. Zonguldak’ın da bundan nasibini alacağını umuyoruz. Milliyetçi Hareket Partisini takip edenler sayın genel başkanımızın kabineye girmek istemediğini, bu işi ülke ve millet sevdasından dolayı desteklediğini bilmektedirler. Biz kabinede zaten partimizden bakan beklemiyorduk.

İTTİFAKIN YILDIZ ŞEHİRLERİNDEN BİR TANESİ ZONGULDAK’TIR

Cumhurbaşkanı yürütmenin başıdır. Zonguldak’tan da cumhur ittifakı yüzde 55 oranında oy almıştır dolayısıyla cumhur ittifakının yıldız şehirlerinden bir tanesi de Zonguldak’tır. Zonguldak’ta yarım kalan yatırımların çok hızlı bir şekilde tamamlanacağını düşünüyorum. Ama burada seçilen milletvekillerinin de performansı da önemlidir. Şehre bu güne kadar yaptıkları kadar icraat yaparlarsa hepimiz hava alırız. Zonguldak’ın geri kalmışlığını göz önünde bulundururlarsa şehre birçok yatırım gelir. Zonguldak’ın önceliği işsizliktir. Türkiye Taşkömürü Kurumunun yeniden dizayn edilerek aktif hale getirilmesi ve norm kadro sayısınca işçi alınması şehir için çok önemlidir. Zonguldak emeğin başkenti iken hızla emeklinin başkenti olma özelliğini de kaybetmekte. Bu gidişata iktidarın dur demesi gerekir. Bu konuda seçilmiş milletvekilleri Zonguldak’ın sorunlarını hükümetimize getirirler ise şehrin sorunları kolaylıkla çözülür.

ZONGULDAK HİZMETE AÇ BİR MEMLEKET OLDU

Zonguldak hizmete aç bir memleket olmuştur. Yerelde ve genelde ciddi sorunlar var. Bu sorunlarla yüzleşmezsek, tarafgirlik güderek merkezi hükümete bir şey söylemeden yerelde ki yönetime çatarsak bu haksızlık olur. Evet, Zonguldak yerelde çok iyi yönetilmemektedir ve yol, altyapı, çöp, sosyal yaşam alanları gibi ciddi sıkıntıları var. Şehrin trafik sorunu zaten had safhadadır. Bu sorunlar ufak dokunuşlarla çözümlenebilir. Zonguldak’ın şehirlerarası karayolu çalışmaları yapılmamaktadır. Yaklaşık 16 yıldır karayolu ve tünel çalışmaları bitirilememektedir. Çevreyolu ağı yoktur. Anayol ve ara yolların durumu çok vahimdir. Alternatif yollar yapılmadan bu çalışmaların başlaması da şehrin sahipsizliğini gösterir. Bunlar Zonguldak’ın ivedilikle yapılması gereken sorunlarıdır. Yerel yöneticiler ile milletvekillerimizde bu konuda sorumludur. Çünkü yerel yöneticiler ile vekiller çözüm noktalarıdır. Halkımızda bu konularda denetleyici olmalıdır. Halkımızdan da her ne hikmetse ses çıkmamaktadır. Böyle bir anlayışla Zonguldak’a hizmet gelmesini beklemek akıl karı değildir.

KARAYOLU ÇALIŞMALARINDA COĞRAFİ YAPI MAZERET OLAMAZ

Zonguldak’ın şehirlerarasında ki karayolları çalışmalarında hükümetin şehrin coğrafi yapısını öne sürmesi bahanedir. Zonguldak’ta yol yapımı bakımından istimlak yapmak gibi bir sıkıntı yok. Yolun geçtiği arazilerin tamamı devlet arazisidir ama 16 yıldır şehrin karayolu çalışmaları devam etmektedir. Yaklaşık 150 kilometre yolun 16 yılda yapılamaması akıl karı değildir. Bunun mazereti olamaz. Biran evvel şehirlerarası karayolları bitirilerek Zonguldak’ın ulaşım sorunu bitirilmelidir. İktidarda olanlar ivedilikle bu sorunu çözmelidir. Çevre yollarını bağlayan tünel çalışmaları ödeneksizlikten dolayı durdu gibi duyumlar almaktayız Zonguldak’a yapılacak olan tünellerin ödeneği nedir? Bunlar basit dokunuşlarla çözülebilecek meselelerdir. Senede 10 kilometre yol yapsalar 16 senede 160 kilometre yol bitmiş olur. Zonguldak’ın coğrafi sorunu bu güne has bir durum değildir. Zonguldak’ın karayolu, demiryolu, denizyolu ve havayolu sorunları ivedilikle çözüme kavuşturulmalı. Bu sorunlar çözülmediği müddetçe şehre yatırım gelmesi beklenemez. İnşallah bu dönemde Zonguldak’ın sorunlarının tümünün çözüleceğini düşünüyorum. İnşallah bu sadece bizim düşüncemiz olarak kalmaz yeni iktidarımız ve cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi bu sorunların çözüldüğü bir sistem olur” (Seçkin KIRARSLAN)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.