Şafak Gazetesi

Yıldırım’dan tüm İyi Parti İlçe Başkanlarına çağrı: HIZLI VE SAĞLAM YENİLENME İÇİN İSTİFA EDELİM!

Yıldırım’dan tüm İyi Parti İlçe Başkanlarına çağrı: HIZLI VE SAĞLAM YENİLENME İÇİN İSTİFA EDELİM!
21 views
13 Eylül 2018 - 13:23

İyi Parti Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Serhat Yıldırım, parti içi revizyonun daha hızlı ve sağlam bir şekilde işleyebilmesi için bütün ilçe başkanlarını istifaya davet etti.

Geçtiğimiz hafta partideki yenilenme süreci içinde ülke genelinde il başkanları istifalarını sunarken, bu hafta itibarı ile yerlerine yeni il başkanları atanmaya başlanıldı.

Parti içi sürecin kararlı bir şekilde hızlandırılması adına, istenildiği taktirde istifaya hazır olduğunu ifade eden Merkez İlçe Başkanı Serhat Yıldırım açıklamasında şöyle dedi;

“Zonguldak İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı olarak seçimlere kısa bir süre kala 09.02.2018 tarihinde kongre ile seçilmiş olup bulunduğumuz şu güne kadar görevimi elimden geldiğince yaptığımı bu görev süresince gerek işimi gerek maneviyatımı bu dava yolunda anlımın akı ile bu sürece getirdiğimi düşünüyorum. Partime yeni bir çınardır. İYİ Parti kesinlikle geleceğin ülkemizin vizyonu ve aydınlık güneşi olacaktır.

Teşkilatlarda revizyon çalışmaları kararı ile ülke çapında ayrım yapmaksızın tüm İl Başkanlarının yönetimlerinin istifa etmeleri tavsiye edilmiştir. Bulunduğumuz şu günlerde 81 İlde İl Başkanları atanmış olacaktır.  Henüz her ne kadar İlçe Başkanlıklarının da Genel Merkez nezdinde böyle bir karar alınmamış olsa bile ben Zonguldak Merkez İlçe Başkanı olarak kadroların ve teşkilatların yenilenmesi amacı ile hedeflerimize daha sağlam adımlarla yürümek anlamında ben istifamı hazırladım. Genel Başkanım teşkilat başkanımın vereceği kararlar doğrultusunda 81 İlde yaklaşık 950 İlçenin de yenilenme sürecinde istifalarını hazırlayıp bu süreci çok uzatmadan kararlı bir şekilde hazırlanmasını tüm ülkedeki İlçe Teşkilatların dan sizde bir iyilik yapıp sürece dahil olmanızı talep ediyorum.

Yeni kurulacak İl ve İlçe Teşkilatları olarak Genel Başkanımın ve Teşkilat Başkanlarımızın vereceği kararlar doğrultusunda tekrar eski yönetimlerden görev almak isteyenler ve yeni eklenecek dinamik kadrolarla seçim daha yeni başlıyor sloganı ile Genel Başkanımın vereceği talimatları bekliyoruz.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.