Şafak Gazetesi

‘YENİ HÜKÜMET SİSTEMİMİZ HAYIRLI OLSUN’

‘YENİ HÜKÜMET SİSTEMİMİZ HAYIRLI OLSUN’
15 views
11 Temmuz 2018 - 2:15

Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ahmet Demirci: “Yeni hükümet sistemimiz ülkemize, milletimize ve Zonguldak’ımıza hayırlı olsun” dedi.

Demirci yaptığı açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımız yeni kabineyi açıkladı. Yeni kabinede Türkiye Taşkömürü Kurumu ve Genel Maden İşçileri Sendikası olarak bizi ilgilendiren en önemli bakanlık Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığıydı” diyerek şunları söyledi:

“Biz Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in  bakan olarak atanabileceğini düşünüyorduk ve sayın cumhurbaşkanımız tarafından isminin açıklanması bizleri mutlu etti. Fatih Dönmez, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığımızda müsteşar olarak görev yapıyordu ve eski bakanımızın mesai arkadaşıydı. İnşallah kurumumuz ve ülkemiz için hayırlı olur. Bizler hükümetimizin katkılarıyla beraber daha güzel şeyler yapacağımızı umut ediyoruz.

“İNŞALLAH İLERİKİ GÜNLERDE İŞÇİ ALIM SAYISINI ARTAR”

Türkiye Taşkömürü Kurumuna alınacak işçi sayısı şuanda artmaz ama bizim beklentimiz 1000+500 işçi arkadaşlarımız alındıktan sonra üretimimizi artırarak katkı verdiğimizi gösterirsek inanıyorum ki ileriki dönemlerde mutlaka işçi alımı devam edecektir. Çünkü sayın cumhurbaşkanımız Zonguldak’ta cari açığımızın 58 milyar dolar civarında olduğunu söyledi. TTK ve yerli üretime önem verirsek bu açığın bir nebze olsun gidermek için zararda etse kuruma sahip çıkılması gerektiğini ifade etti. Bizlerde göreve geldiğimiz günden beri zararı nasıl aşağıya düşürebiliriz konusunda genel müdürümüzle birlikte çalışmalarımızı yapıyoruz. Bu konuda Bülent Ecevit Üniversitesine de bir rapor hazırlattık. Bu raporda da üretimin artırılıp zararın düşürülebileceği bellidir. Biz bu doğrultuda sayın genel müdürümüzle beraber üretimi artırıp zararımızı ne kadar aşağıya düşürdüğümüzü hükümetimize gösterirsek ileride yeni işçi alımlarının da olacağına eminim.

MİLLETVEKİLLERİ ZONGULDAK’IMIZA SAHİP ÇIKSINLAR”

Armutçuk’ta ki Alacaağzı ile Bağlık’ın  Bereket Enerjiye verilmesi Zonguldak ve bizler açısından sevindirici bir olay. Çünkü inşallah kalıcı firmalar buralara gelir diye düşünüyorduk. Erdemir ülkemizin gurur kaynağı, Bereket Enerjide kendisini kanıtlamış bir şirket inşallah hayırlısı olur. Bu doğrultuda inşallah Zonguldak’ımıza geri dönüşler başlar. Çünkü Zonguldak’ımız çok göç verdi. Geri dönüşlerle birlikte te inşallah Zonguldak’ımız kalkınır. Biz bu konuda da taşın altına elimizi koyarız. Zonguldak’ın 5 tane milletvekili var. Sayın vekillerimiz bundan öncekiler gibi bir birlerine küs olmasınlar. Zonguldak’a bir şey istenecekse hepsi bir araya gelsinler. Bizler Genel Maden İşçileri Sendikası olarak her zaman onların arkasında oluruz. Sayın vekillerimiz geçmişteki hataları yapmasınlar Zonguldak’ımıza sahip çıksınlar” (Şaban YILMAZ)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.