Şafak Gazetesi

Yaz Kur’an Kursu öğrencilerine kahvaltı

Yaz Kur’an Kursu öğrencilerine kahvaltı
27 views
29 Haziran 2018 - 20:06

 

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yaz döneminde farklı bir temayla açılan yaz Kur’an kursları bu yıl ‘Camide Çocuk Sesi Vatanımın Neşesi’ sloganıyla başladı.

Zonguldak’ın Merkeze bağlı İnağzı Mahallesinde Kurulu olan Hazreti Hüseyin camiinde İl Müftülüğünce açılan ‘Camide Çocuk Sesi Vatanımın Neşesi’ temalı yaz Kur’an kursunda eğitim alan öğrenciler için her sabah kahvaltı programı düzenleniyor.

 

Yaz Kur’an kurslarına katılan öğrencilere yönelik düzenlenen sosyal aktivitelerin önemli olduğuna dikkat çeken İnağzı Mahallesi Kalkındırma Güzelleştirme Cami ve Eğitim Tesisleri Yaptırma Yaşatma ve Koruma Derneği Başkanı Ahmet Kurt; “Yaz Kur’an kurslarına katılarak eğitim alan çocuklarımız Kur’an-ı Kerim’i öğreniyorlar biryandan da eğleniyorlar. Kur’an kursuna gelen öğrenciler dini bilgiler öğrenmenin yanında düzenlenen sosyal faaliyetlerle de güzel vakit geçiriyorlar. Kursumuza katılan öğrencilerimize bu çerçevede her sabah kahvaltı veriyoruz. Kahvaltının verilmesine katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Çocuklarımızı yaz tatilli dönemlerinde fazla yormadan, sıkmadan camilerimize ve Kur’an kurslarımıza bekliyoruz. Bu doğrultuda kursumuzda sosyal aktivitelere de önem veriyoruz” dedi. (Seçkin KIRARSLAN)

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.