Ensar Vakfı’ndan Diyarbakır’da çocukları için nöbet tutan annelere destek verdi

Ensar Vakfı’ndan Diyarbakır’da çocukları için nöbet tutan annelere destek verdi
11 Eylül 2019 Çarşamba 18:26

Ensar Vakfı Çaycuma İlçe Başkanı Adem İnam, Diyarbakır HDP il binası önünde oturma eylemi yapan ailelerin mücadelelerini desteklediklerini ifade eden bir basın açıklaması yaptı.

Başkan İnam bu açıklamayı ilçede bulunan Ensar Vakfı, Anadolu Gençlik Derneği, Türkiye Diyanet Vakfı, Türkiye Gençlik Vakfı, Önder (İmam-Hatipliler Derneği, İlim Yayma Cemiyeti, Diyanet Sen, Eğitime Destek Platformu, Memur Sen, Eğitim Bir Sen, Ahya adına yaptığını söyleyerek açıklamasında şu sözlere yer verdi;

“Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri olarak bugün, terör örgütlerinin karşısında duran ve onların siyasi uzantılarından korkusuzca hesap soran annelerin yanındayız! Bu cesur Anadolu kadınlarının çocuklarını geri almak için verdikleri haklı mücadeleyi bütün kalbimizle destekliyoruz!

Bir anne için dünyada evladından daha kıymetli hiçbir varlık yoktur. Çocuklarının ayağına taş değse yüreği yanan annelerin, günlerdir süren eylemleri Türkiye gündemindeki yerini korumaktadır.

Annelerimizin bu isyanı, elinde binlerce masum insanın kanı olmasına rağmen her fırsatta kadın haklarından dem vuran, annelik duyguları üzerinden timsah gözyaşları döken eli kanlı örgüt ve uzantılarının gerçek yüzünü gösteren ibretlik bir durumdur.

Diyarbakırlı annelerin Hacire Akar ile başlayıp Fevziye Çetinkaya, Remziye Akkoyun, Ayşegül Biçer, Hediye Bektaş, Songül Altıntaş, Rahime Uymaz, Emine Kaya, Sadiye Özbey, Meryem Savur, Sabiha Balta, Aysel Koyun, Güzide Demir, Necla Çur, Hüsniye Kaya, Ayten Elhaman, Saliha Edizer, Süleyman Aydın, Mevlüde Üçdağ, Salih Aylu ile devam eden 'Evladımı geri istiyorum!'çığlıkları gün geçtikçe büyümüş ve bugün 19 aileye ulaşmıştır.

Bu eylem, sadece annelerin değil, aynı zamanda babaların da büyük bir inançla sürdürdükleri samimi bir mücadeledir. Bizler, hepimizin ortak acısı olan bu zulmün karşısında sivil direnişleriyle duran; barışın ve huzurun yanında olduklarını bütün dünyaya gösteren; büyük bir inançla hak, hukuk ve özgürlük mücadelesi veren, evlatlarına kavuşabilmek için nöbet tutan kadınların ve cesur ailelerin yanındayız.

Çocukları, PKK terör örgütü tarafından kaçırılan ve Diyarbakır’da HDP İl binası önünde oturma eylemi başlatan ailelere Çaycuma Sivil toplum kuruluşları olarak destek veriyoruz. Ailesinden koparılan her bir genç, evine dönünceye kadar bu sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.”  (Gönül DOMBAYCI)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.