Şafak Gazetesi

‘Yanlıştan dönüldü’

‘Yanlıştan dönüldü’
10 views
08 Ağustos 2018 - 1:14

Türk Eğitim Sen Zonguldak Şube Başkanı Şahin Ören yaptığı açıklamada, “Başöğretmen Atatürk  Anadolu Lisesi Müdürü Ünal Avcı, temizlik ve bazı aykırı öğretmenlerin davranışları sebebiyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri tarafından haksız, hukuksuz ve mesnetsiz suçlamalar ile geçtiğimiz ay görevinden alınmıştı” dedi.

Ören açıklamasında, “Zonguldak Valiliğinin yaptığı inceleme ve araştırma sonucunda isnat edilen suçların asılsız uydurma ve geçmişe yönelik bir hesaplaşma sonucu olduğunu gerçeğini ortaya çıkartmıştır” diyerek  şöyle dedi:

“Bu yanlıştan dönülmesini sağlayan Zonguldak Valilik makamına ve özellikle vali yardımcısı Nevzat Taşdan’a Türk Eğitim Sen Zonguldak Şubesi olarak teşekkürlerimizi iletiyoruz. Türk Eğitim Sen olarak haklı  bir mücadele ortaya koyduk, sonuna kadar üyemizin yanında durduk. Ve bu mücadelenin sonucunda da üyemiz sayın Avcı’nın göreve dönmesine sendika olarak katkımızı sağladık. Bundan sonraki görevinde ve yaşamında kendisine başarılar diliyoruz ve bir daha canını dişine takarak ekonomik yokluklar ve eleman sıkıntısı ile ve daha birçok meseleler ile uğraşan hiçbir okul müdürünün böyle bir uygulamaya maruz kalmamasını ümit ediyoruz.  Türk Eğitim Sen Zonguldak Şubesi olarak bu gibi olaylar karşısında tavrımız ve tutumumuzun daha sert olacağını yandaşlara duyuruyoruz” (Şaban YILMAZ)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.