Şafak Gazetesi

VALİ’YE ÇİNİ PANO

VALİ’YE ÇİNİ PANO
40
03 Haziran 2017 - 1:48

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesine bağlı Gökçebey Mithat-Mehmet Çanakçı Meslek Yüksek Okulu El Sanatları Bölümü Mimari Dekoratif Sanatlar Programı öğrencilerinin Türk Çini Sanatının Geleneksel desenlerinin  uygulandığı Çini Pano çalışması Zonguldak Valisi Ali Kaban’a hediye edildi.

Valilik makamında Vali Ali Kaban  beraberinde, BEÜ Rektörü Dr. Mahmut Özer, Mithat-Mehmet Çanakçı Meslek Yüksek Okulu öğretim görevlisi Ceren Efe, Mimari Sanatlar 2. Sınıf öğrencileri Büşra Baba ve Büşra Demiralay hazır bulundu.

Öğretim Görevlisi ve Müdür Yardımcısı Ceren Efe yaptığı konuşmada,  “Gökçebey Mithat-Mehmet Çanakçı Meslek Yüksek okulundan geliyoruz. El Sanatları Bölümü Mimari Dekoratif Sanatlar Programı bölümünü daha önce Valimiz Ali Kaban ziyaret etmişti.Çalışmalarımızı çok beğenmişti. Biz de kendisine öğrencilerimizin  yaptığı Çini Pano çalışmasını hediye etmek için geldik” dedi.

Zonguldak Valisi Ali Kaban’da öğrencilerin yaptığı bu güzel eseri kendilerine hediye etmelerinden dolayı teşekkür etti. (Şaban YILMAZ)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.