Şafak Gazetesi

ÜZERİNE ÖLÜ TOPRAĞI SERİLMİŞ

ÜZERİNE ÖLÜ TOPRAĞI SERİLMİŞ
8 views
06 Ağustos 2018 - 12:25

Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu (KİT) Üyesi CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Üzülmez’de yer alan TTK’nın İş Sağlığı, Güvenliği ve Eğitim Daire Başkanlığında bulunan 375 kişilik, son teknoloji ses ve sinema sistemlerine sahip çok amaçlı salonda incelemelerde bulundu.

Salonun sahne, kulis ve oturma alanı hakkında bilgiler alan Yavuzyılmaz yaptığı açıklamada: ‘TTK’nın İş Sağlığı, Güvenliği ve Eğitim Daire Başkanlığı ziyaretimizde konferans salonu, tiyatro ve sinema salonu olarak kullanılabilen buradaki çok amaçlı salonla ilgili bilgiler aldık.

Bu salon son teknoloji ses ve sinema ekipmanlarına sahip, neredeyse hiç kullanılmamış koltuklarıyla aktif faaliyete geçeceği günleri bekliyor. Zonguldak’ta halkın çok amaçlı salon ihtiyacı bu kadar hat safhadayken, böyle bir salonun üzerine ölü toprağı serilmiş gibi bir köşede eskimeye bırakılması çok üzücü. Burası mutlaka şehrin kullanımına kazandırılmalıdır.

TTK’nın kiralama yöntemiyle veya bilabedel olarak salonun kullanımını halkımıza, stk’lara v eya diğer kurumlara açması gerekmektedir. Bu konudaki talebimizi TTK Genel Müdürümüze yapacağız, hem TTK’nın gelir elde etmesi, hem devlet imkanlarının halkımızın daha çok faydasına  kullanılması bakımından olumlu görüşte olacaklarına inanıyorum’ dedi. (Haber Merkezi)

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.