Şafak Gazetesi

‘TÜRKİYE YÖNETİLEMİYOR’

‘TÜRKİYE YÖNETİLEMİYOR’
21 views
11 Eylül 2018 - 1:11

Saadet Partisi Zonguldak İl Başkan yardımcısı İbrahim Işık yaptığı açıklamada, “Ülkemizin içinden geçmiş olduğu ekonomik kriz hepimizin malumu. Bu durum yeterince kötü değilmiş gibi daha da beter bir krizle karşı karşıyayız ki bu da yönetim krizidir” dedi.

Işık beraberinde Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Recep Horozoğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte parti binasında düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada “Çok net söylüyoruz; Türkiye yönetilemiyor. Özellikle ekonomi yönetilemiyor. Finansal problemler yönetilemiyor. Tarım yönetilemiyor. Sanayi ve Ticaret yönetilemiyor. Eğitimde kargaşa hali devam ediyor. En önemlisi bütün bu işleri yönetmesi gereken bürokrasi yönetilemiyor” diyerek şunları söyledi:

“Yeni sistemin alt yapısı oluşturulamadığı için bürokrasi kitlenmiş durumda. Tam bir keşmekeşlik hakim. Kim kime bağlı, o bile belli değil, biz ehliyet liyakat dedikçe bu iktidar tam tersini yapıyor.

Ekonomik rakamlar krizin giderek derinleştiğinin en önemli göstergesidir. Enflasyon durdurulamıyor. Dolar durdurulamıyor. Zamlar durdurulamıyor

Dış güçlerin etkisiyle dolar yükseliyor deniliyor. Ancak gerçekte dolar dünyada yükselmiyor. Aslında olan şey doların yükselmesi değil, Türk Lirasının değer kaybetmesidir. Çünkü bizim paramız sadece dolar ve euro karşısında değil İsveç kronu, Bulgar Leva’sı, Suudi Riyali gibi örnek gösterebileceğimiz tüm paralar karşısında değer kaybetmektedir. Elektriğe ve doğal gaza peş peşe zam yapılıyor. Maliyetler sürekli artıyor.  Tarımda ithalat politikasından vazgeçilmiyor. Üretime destek verilmeyerek hem çiftçimize hem hayvancımıza eziyet ediliyor. Bunun neticesinde şarbonlu hayvanları milletimizin yemesine olanak sağlıyor.

Halk bankası esnafı desteklemeyi bırakıp birilerine ucuz dolar satıyor. Buna yazılım hatası deniliyor.

Ziraat bankası çiftçiyi desteklemeyi bırakıp basın baronlarına kredi temin etmekle meşgul oluyor.

ABD stratejik ortağımız, Rusya yeni müttefikimiz olarak Suriye’de özellikle İdlib’de yeni katliamlar yapıyor ve yine Müslüman kanı dökülüyor.  Devlet  yönetimi şatafatlı görüntüler sergiliyor. Lakin son üç ay içerisinde iki bine yakın proje durduruluyor.

Bu maddeleri daha böyle onlarca sıralayabiliriz. Bizler her ne kadar vatandaşlarımıza bu gerçekleri sıralasak da iktidar yanlısı medyaya göre hala her şey güllük gülistanlık.  İçerisinde bulunduğumuz eylül ayında okullar açılacağından dolayı çıkan ek eğitim masrafları da halkımızın belini ayrıca bükecektir.

İşin özü son bir yılda alım gücümüz %60 azalmıştır. Ve sayın Cumhurbaşkanımızın “BU DA GEÇER YA HU” demesiyle tüm bu sorunlar hallolmamaktadır.  Temennimiz yapılan yanlışlardan bir an önce dönülmesi, yolsuzluk ve israf politikalarından vazgeçerek üretim ekonomisine geçilmesidir.

Bu olmadığı halde görünen o ki milletimizi daha da kötü günler beklemektedir. Hicri yeni yılımız kutlu olsun” (Meryem DEMİR)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.