Şafak Gazetesi

‘TÜM ÇALIŞMALARIMIZI BELİRLİ BİR PLAN VE PROGRAM DAHİLİNDE YAPIYORUZ’

‘TÜM ÇALIŞMALARIMIZI BELİRLİ BİR PLAN VE PROGRAM DAHİLİNDE YAPIYORUZ’
171 views
16 Mart 2019 - 0:57

Devrek Belediyesi, alt yapısı tamamlanan cadde ve sokaklarda başlattığı üst yapı yenileme çalışmalarıyla Devrek’e yeni bir görünüm kazandırıyor.

Alt ve üst yapı yenileme çalışmalarına büyük önem veren Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci döneminde Devrek Cadde ve sokakları bir bir yenilenmeye devam ediyor.  Belediye Başkanı Mustafa Semerci’nin 8 yıllık döneminde başta içme suyu ana hat ve abone bağlantı hattı yenileme, doğalgaz, yağmur suyu, elektrik, kanalizasyon gibi önemli alt yapı yatırımları büyük oranda tamamlanırken, alt yapı yenileme çalışmalarının tamamladığı sokakların üst yapıları da bir bir yenileniyor. Yapılan çalışmalarla sokaklar bir yandan daha güzel bir görünüme bir yandan da daha kalıcı ve kullanışlı bir üst yapıya kavuşuyor. Başkan Semerci’nin göreve geldiği 2011 yılından bugüne kadar yaklaşık 350 bin m2 parke yol çalışması yapıldı. Ayrıca alt yapı yenileme çalışmaları dolayısıyla bozulan, zarar gören, kullanışsız hale gelen üst yapılarda 250 bin m2 parke tamirat çalışması gerçekleştirildi. Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci zamanında Devrek ilk kez sıcak asfalta kavuştu. Veysel Atasoy Caddesi, Cumhuriyet Meydanı, İnönü Caddesi, Fabrika Sokak, Fabrika Camii Sokak, Alpaslan Sokak, Çay Sokak, Ankara Caddesi, Dirgine Sokak, Eski Hastane ve Mekekler Yolu ile Sahil Sokak’ta yaklaşık 51 bin m2’lik sıcak asfalt yol yapıldı.

Devrek Belediyesi’ne bağlı ekiplerce son olarak Yeni Mahalle Mekekler Sokak, İsmetpaşa Mahallesi Çekeneciler Sokak, Yeni Mahalle Ayanoğlu Sokak, 608 Nolu Sokak, Hal İçi Küme evler Sokak, Katlı Otopark ve Pazar Yeri çevresinde üst yapı yenileme çalışmaları yapılmıştı.

“YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALARLA ADETA İLÇEMİZİ ŞANTİYEYE ÇEVİRDİK”

Çalışmalar hakkında açıklamada bulunan Belediye Başkanı Mustafa Semerci, “Alt yapı yenileme çalışmalarının tamamlandığı sokaklarımızın tahrip olan, kullanışsız hale gelen üst yapılarını yeniliyoruz. Çalışmalarımız şuanda Karşıyaka Mahallesi Değirmen Çayı Sokak’ta devam ediyor. Ayrıca ihtiyaç olan bölgelerde parke tamirat çalışmalarımız da sürüyor. Planladığımız gibi son olarak Katlı Otopark, Pazar Yeri ve çevresinde yer alan sokaklarımızın içme suyu, doğalgaz, elektrik ve yağmur suyu alt yapı yenileme çalışmalarının ardından üst yapılarını da yeniledik. Yaptığımız çalışmalarla adeta ilçemizi şantiyeye çevirdik. Çalışmalarımız sürecinde bizlere her zaman destek olan sağduyulu vatandaşlarımıza sabırlarından ve anlayışlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi. (Ahmet ÇİMEN-DEVREK)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.