Şafak Gazetesi

TOSUN’DAN AÇIK DAVET!

TOSUN’DAN AÇIK DAVET!
10 views
09 Ağustos 2018 - 2:29

Ak Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, 18 Ağustos’ta gerçekleştirilecek olan Ak Parti Büyük Kongresi, mayıs ayında ihalesi yapılan hastane inşaatı, yerel yönetimler toplantısı ve demiryolları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Yarım kalan hastane inşaatı ile ilgili olarak bilgi veren Ak Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, “Bilindiği gibi hastanemizin ihalesi mayıs ayı içerisinde yapılmıştı. Aras İnşaat isimli güçlü bir firma ihaleyi aldı ve yer tesliminden sonra inşaata başladılar. Orada başlamış olan bloğun yanındaki alana da inşaatın temelini attılar ve çalışmalar hızlı bir şekilde sürüyor.

Dün de hem Sağlık Bakanlığımızın yetkilileri, hem de Aras İnşaatın Koordinatörü Zonguldak’taydı. Onlarla birlikte biz de orada inceleme yapma fırsatı bulduk ve bazı bilgiler aldık. İnşaatın hızlı bir şekilde devam ettiğini gördük. Oradaki temaslarımızda bazı hesaplamalar yapıldı ve Kasım ayının 15’i gibi oradaki blokların çoğunun kaba inşaatının bitme aşamasına geleceğini söylediler. Sağlık Bakanlığımızın yetkilileri de ciddi şekilde işi takip ediyorlar.

İnşaatın biran önce bitmesi ve halkımızın hızlı şekilde yeni bir hastaneye kavuşması bizim de en büyük temennimiz. Bunun için de sayın vekillerimizle konunun takipçisi olacağız. Yılbaşına kadar hastanenin çoğu kısmının bittiğini birlikte görmüş olacağız. Bir yandan dış cephe kaplanıyor, diğer yandan blokların çıkması şeklinde çalışmalar devam edecek. Zonguldaklı hemşerilerimizi inşallah kısa zamanda bu sıkıntıdan kurtaracağız” dedi.

YEREL YÖNETİMLER TOPLANTISI

Yarın (bugün) bizim yerel yönetimler birim başkanlığımızın düzenlemiş olduğu yerel yönetimler toplantısı var. Bölgemizden sorumlu Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mehmet Geldi Bey Zonguldak’ta olacak. Saat 14.00’te parti teşkilat binamızda, belediye başkanlarımızın, ilçe başkanlarımızın, kadın kolları ve gençlik kolları başkanlarımızın, il genel meçlisi başkanlarımızın ve belediyesi bizde olmayan il genel meclisi üyelerimizin, grup başkan vekillerimizin katılacağı bir toplantı yapılacak. Geniş bir çerçevede Zonguldak’ta yerel yönetimler birim toplantısını gerçekleştireceğiz.

Geçtiğimiz günlerde Doğu Karadeniz bölgesinde bu toplantıları yaptık. Bugün de Karabük, Bartın ve Kastamonu, en son da Zonguldak’ta tamamlayarak bu bölgedeki çalışmalar bitirilmiş olacak. Tabi ki teşkilatlar olarak 18 Ağustos’ta yapılacak olan büyük kurultaya teşkilatlarımızla beraber hazırlık yapıyoruz.

  1. BÜYÜK KONGRE

18 Ağustos’ta Ankara’da Zonguldak’ı daha iyi bir şekilde temsil etmeye çalışacağız. Yaklaşık 56 otobüsle katılacağımız kongremizle ilgili hazırlıklarımızı tamamladık, bütün bağlantılarımızı yaptık. Bütün ilçelerimizden, Zonguldak’tan gençlerimizi, kadınlarımızı, gitmek isteyen bütün hemşerilerimizi kongre salonuna taşıyacağız. Kongre salonunda içeride toplu halde oturarak ilimizi temsil edeceğiz. Zonguldak için güzel bir gün olacak.

Yapılacak büyük kongrede partimizin yönetim kurulu MKYK’sı değişecek. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Mahir Ünal beyin de söylediği gibi aşağı yukarı yüzde 50’ye yakın bir değişiklik yapılacak. Bu yeni yönetim kurulduktan sonra ilk etapta önümüzdeki yerel seçimler çalışması olacak. Yerel seçimlerden de anlımızın akıyla güçlü olarak çıktıktan sonra, inşallah 2019 yılından sonra 5 yıl süreyle seçim yaşanmayacak. Ülkemizin gelişmesi için de hükümetimizin çalışmalarına biz de Zonguldak olarak destek vereceğiz.

DEMİRYOLLARI

Demiryollarımız daha önce bildiğiniz gibi Başbakanımız ve ondan önceki dönemde ulaştırma bakanımız olan sayın Binali Yıldırım daha iyi duruma getirilmesi için bir dizi denetlemeler yapmıştı. Hatta o gün bir vagon ile Filyos’tan Zonguldak’a kadar seyahat etmişlerdi.  Demiryollarımız yeniden düzenlendi ve bakım onarımı tamamlanarak çok güzel bir hale getirildi. Fakat en büyük sıkıntımız vagonlardaydı. Sahil kısmımız olan Filyos, Türkali, Göbü, Çatalağzı, Kilimli ve Zonguldak arasındaki güzergahta sıkıntı yaşıyorduk. Vagonlar yetmiyordu. Bunun için defalarca girişimlerde bulunmuştuk. Geçtiğimiz günlerde sağolsun üç vekilimiz Ankara’da yaptıkları temaslar sonucunda ihtiyaç duyulan vagonların kısa zamanda Zonguldak’a geleceği şeklinde müjdesini vermişlerdi. Pazar günü de bu dörtlü set vagon dediğimiz şehrimize geldi. İki gündür deneme sürüşlerini yaptılar. Bugünden itibaren de yolcu taşımaya başlayacaklar.

Öncelikle burada emeği geçen milletvekillerimize teşekkür ediyoruz. Vatandaşlarımıza da hayırlı olmasını diliyoruz. Tabi biz bunu yaparken sayın vekillerimiz ve teşkilatımız olarak, Zonguldak’a ve Zonguldak insanımızın çıkarına olan işlerde bizlere destek veren basınımıza da teşekkür ediyoruz. Çünkü böyle şeyler dile getirildiğinde biz de takipçisi oluyoruz. Daha hızlı şekilde gerçekleştiriliyor. İnşallah kazasız, belasız şekilde seyahatlerimizi yapacağız. Vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun diliyorum.

Haber: Şaban Yılmaz

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.