Şafak Gazetesi

TİCARET VE SANAYİ ODASI ÜYELERİNİ FUARA GÖTÜRDÜ

TİCARET VE SANAYİ ODASI ÜYELERİNİ FUARA GÖTÜRDÜ
266 views
09 Mart 2019 - 0:59

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası üyelerini fuara götürdü. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, Kocaeli Sanayi Odası ve TÜYAP’ın destekleriyle gerçekleştirilen Kocaeli 2. Doğu Marmara Tarım ve Doğu Marmara 2. Sera Bahçe ve Süsü Bitkileri Fuarlarına katılım sağlandı.

Uluslararası Fuar alanında düzenlenen Kocaeli 2. Doğu Marmara Tarım ve  Fuarı Ziyaretine Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy , TÜYAP Başkanı Cihat Alagöz ,Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Özkan, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Muharrem Sarıkaya, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreter V. Elif Acar,Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve üyeler katıldı.

Programın açılış konuşmasını TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz yaptı. Alagöz; “Bereketli bir fuarın açılışı için bugün Kocaeli’ndeyiz. Bu fuar Kocaeli için önemli bir fuar ve kanıt. Sanayinin başkenti olarak bilinen Kocaeli’nin tarımdaki gücünü gösteriyor. Kocaeli uluslararası piyasanın arz ve talep dengesi anlamında çok önemli bir noktaya gelmiş durumda. Geçen yıl 72 bin olan ziyaretçi sayımızı bu yıl daha da arttırmayı hedefliyoruz. Ana teması ata tohumu olan fuarımızın Kocaeli’ne ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Tarım sektöründe lider ve alt firmalardan oluşan 200’ü aşkın firma, 30 Büyükşehir ve ilçe belediyelerinden katılımın sağlandığı Kocaeli 2. Doğu Marmara Tarım Fuarını ziyaret eden heyet,  eş zamanlı gerçekleşen Sera, Bahçe ve Süs Bitkileri Fuar alanındaki stantları da gezerek, firma yetkililerinden bilgi aldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir” Fuarlar, sektör yeniliklerini görmemiz açısından faydalı organizasyonlar. Pek çok sektörde olduğu gibi tarım sektöründe de çok hızlı değişimler yaşanıyor. Üyelerimizle beraber katılım sağladığımız fuarlar yeni ürünlerin görülmesi ve öğrenilmesi açısından faydalı oldu. Zonguldak TSO üyelerinin işine katkı sağlayacak etkinliklerde bulunmaya devam edeceğiz. Gelecekte benzer etkinliklerde daha fazla bulunmayı hedefliyoruz” dedi.

10 Mart pazar gününe kadar ziyaretçilerini ağırlayacak olan fuarda, hayvancılık, tavukçuluk ve süt endüstrisi ile sera, bahçe ve süs bitkileri endüstrisi konularında alet, ekipman ve ürünler sergilenecek. (Haber Merkezi)

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.