Şafak Gazetesi

TERMİK SANTRALLERE İZİN VERMEYECEĞİZ!

TERMİK SANTRALLERE İZİN VERMEYECEĞİZ!
15 views
11 Haziran 2018 - 0:56

İYİ Parti Zonguldak Milletvekili Adayı Mehmet Batu Müftüoğlu, hidro elektrik ve termik santrallerin doğaya kalıcı zararlar verdiğini ifade ederek, HES ve termik santrallerini yaptırmadık yaptırmayacağız dedi.

HES’lerin su rejimini ve akarsular ve çevresindeki hayatı bitirdiğini ifade eden Müftüoğlu, doğal yaşama zarar veren her türlü yapılaşmanın karşısında olduklarını söyledi. Termik santrallerin de elektrik üretmek adına insan yaşamı ve tabiata onarılamaz hasarlar verdiğini de ifade eden Mehmet Batu Müftüoğlu; “İnsan hayatına ve doğaya zarar veren hiçbir teknolojik yenilik gelişme sayılamaz,  bunun tersini iddia edenler asıl geri ve dar görüşlü insanlardır. Maddi çıkarlar için, tabiat harikası çevrenin ortasına, kül kusan, zehirli duman saçan yapılaşmalara halkımız kadar biz de karşıyız. İYİ Parti olarak doğal yaşamı el üstünde tutan projelerimizle geliyoruz. Yenilenebilir enerji kaynaklarına öncelik vereceğiz. Gelişmiş ülkelerin terk ettiği sanayii yapılaşmaların ülkemize girmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

24 Haziran seçimleri için çalışmalarını aralıksız sürdüren İYİ Parti Zonguldak Milletvekili Adayı Mehmet Batu Müftüoğlu, akşam da Alaplı Belediyesi’nin iftar programına katıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.