Şafak Gazetesi

Tehlike kapıda !

Tehlike kapıda !
7 views
07 Ağustos 2018 - 0:46

Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak İl Başkanı Metin Soydaş yaptığı açıklamada, “Geleceğimizin teminatı değerli gençlerimizin eğitim ve öğretiminde planlayıcı ve yönlendirici olan Milli Eğitim Müdürlüğü gibi saygın bir kurumun liyakatsız yöneticiler tarafından uygulanan skandal uygulamalarla kamuoyu nezdinde her geçen gün saygınlığını yitiriyor olması artık sabrımızı taşırmaya başlamıştır” dedi.

Soydaş açıklamasında, “Eğitim ve öğretime ara verildiği yaz döneminde bile bu kadar büyük skandallar ile anılması bizleri ciddi anlamda tedirgin etmektedir.2018 – 2019 eğitim öğretim yılı içerisinde yaşanabilecek olası faciaları düşünmek bile istemiyoruz” diyerek şunları söyledi:

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE YAKIŞMAMIŞTIR!

“Sosyal medya hesabında kin ve nefret dolu açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdür vekili sayın Murat Kapıcı’nın açıklamalarını kendisine hiç yakıştıramadığımı ifade etmek isterim. Her şeyden önce bir eğitimci olan İl Milli Eğitim Müdür vekili Murat Kapıcı’nın nasıl böyle bir açıklama yaptığına anlam verebilmiş değilim. Basın ; kamu yararı gördüğü ve haber değeri taşıyan her konuda haber yapma hakkına sahiptir. Sayın Kapıcı, basına işini öğretmeye kalkacağına başında bulunduğu kurumun skandallar ile anılması yerine başarıları ile anılması için kafa yorarsa çok daha isabetli olacağı kanaatindeyim.

YETKİLİLERİ VE CUMHURİYET SAVCILARIMIZI GÖREVE DAVET EDİYORUM!

Yaklaşık bir ay önce vekalet ile göreve geldiği günden beri Milli Eğitim Müdürlüğünde gün geçmiyor ki, bir skandal haberi gündeme gelmesin. Ama en son yapılan okul müdürlüğü atamalarında HDP hayranı olduğu iddia edilen bir okul müdürü ile yaşam tarzı ve yaşam felsefesi ile İmam Hatip Lisesi kültürü ile yakından uzaktan bağdaşmayan bir kişinin okul müdürü olarak atanması artık sabrımızı taşırmıştır..

İncir çekirdeğini doldurmayan meselelerde açığa alma mekanizmasını hiç tereddüt etmeden işleten Milli Eğitim Müdürlüğü’nün böylesine hassas konularda neden sağıra yattığını anlayabilmiş değiliz..

Ülkemizin 15 Temmuz 2016 yılından bu yana tüm bölücü terör örgütleri ve hayranları  ile vermiş olduğu amansız bir mücadele sergilediği bir dönemde siz nasıl bu kadar vurdumduymaz ve aymazlık içerisine girebilmektesiniz ?

Valimiz sayın Ahmet Çınar ile  Cumhuriyet savcılarımızın konu ile yakından ilgileneceğine olan inancımız tamdır.

GÖZÜMÜZ ÜZERİNİZDE !

24 Haziran seçimleri sonrasında Milli iradenin sandığa yansıması akabinde halkımız bize denge ve denetleme görevi vermiştir. Halkımızın bize yüklemiş olduğu bu misyonu en iyi şekilde yerine getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Genel başkanımız sayın Devlet Bahçeli beyefendiye rutin olarak aylık Zonguldak dosyası sunacağız. Milletimiz rahat olsun. Yanlış yapılan veya yapılması gerekip te yapılmayan her konuda genel başkanımızı bilgilendireceğiz” (Şaban YILMAZ)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.