Şafak Gazetesi

“TALEPLERİMİZDE ISRARLI, MÜCADELEDE KARARLIYIZ”

“TALEPLERİMİZDE ISRARLI, MÜCADELEDE KARARLIYIZ”
150 views
15 Mart 2019 - 2:00

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Zonguldak Şube Başkanı Barış Oymak, 14 Mart Sağlık Haftası nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.

Oymak açıklamasında, “Uyguladığı sağlıkta dönüşüm programı ile halkın sağlığını paranın egemenliğine tabi kılan, sağlık ve sosyal hizmet emekçilerini de kölece çalışma koşullarına mahkum eden siyasi iktidar, hem 14 Mart sağlık haftasını, hem de yerel seçimleri hesaba katarak yine vaatlerini sıralamaktan geri kalmayacak” diyerek şunları söyledi:

“Her 14 Mart’ta ve seçim dönemlerinde siyasi iktidarın vaatleri ortada. Her seçimde, yetki dönemlerinde, sağlık ve sosyal hizmet alanını ilgilendiren önemli günlerde siyasi iktidar, yanına yandaş sendikayı da alarak sağlık ve sosyal hizmet emekçilerini boş vaatlerle oyalamaya çalışıyor. Bu 14 Mart’ta vaat dinlemeyi, oyalanmayı kabul etmiyor, çözüm istiyoruz.

Bu güne kadar sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin yaşadığı sorunları tespit edip, onlarla birlikte oluşturduğumuz talepleri elde etmek için yoğun bir mücadele programını hayata geçirdik ve taleplerimizi elde edene kadar da mücadelemizi yükselterek sürdüreceğiz. Sendikamızın sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin insanca yaşam mücadelesinin en temel taleplerine yönelik son altı aydır yürüttüğü programı ve önümüzdeki dönem yürüteceğimiz programı sizlerle paylaşacağız.

Sorunlarımızın bu kadar biriktiği ve iktidarın çözüme yönelik adım atmaktan imtina ettiği bu dönemde 14 Mart Sağlık Haftası mevcut koşulların değiştirilmesi ve taleplerimizin elde edilmesi yönünde kararlılığımızı ifade edeceğimiz ve bunun startının verildiği bir gün olacaktır.

Tüm sağlık ve sosyal hizmet emekçilerini ve halkımızı taleplerimizin etrafında birleşmeye, mücadele etmeye ve kazanmaya davet ediyoruz” (Şaban YILMAZ)

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.