Şafak Gazetesi

Su fiyatları düşürülmelidir !

Su fiyatları düşürülmelidir !
30
12 Haziran 2019 - 0:41

Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Topaloğlu yaptığı yazılı açıklamada, su fiyatlarının düşürülmesi gerektiğini söyledi.

Topaloğlu açıklamasında, Belediye kaçak kayıpları önleyerek su fiyatlarını aşağıya çekmelidir” diyerek şunları söyledi:

“Yerel yönetimin el değiştirmesi, ister istemez toplumda bazı beklentiler ortaya çıkarmıştır. Geçen süreçte yerel yönetimin herhangi bir gözle halk yararına bir hamlesini göremedik. Biz Tüketici örgütü olarak su faturalarının yüksek olduğunu geçmişten beri söyledik. Bu konuda birçok eleştiri yaptık. Ancak sonuç alamadık. Yerel yönetimde iktidara gelen yeni anlayışın ilk başta bu konuyu ele alacağını vatandaşın cebinin kısmen rahatlatacak adımların atılacağını bekledik. Ancak böyle bir gelişmenin olmayacağını Belediye meclisine verilen ‘SU FİYATLARININ DÜŞÜRÜLMESİ’ önergesinin ret edilmesiyle ortaya çıkmıştır.

Belediye kaçak kayıpları önleyerek su fiyatlarını aşağıya çekmelidir. Belediye barajdan çıkan suyla tahakkuk edilen su miktarını açıklamalıdır. Kaçak kullanım önlenmelidir. Su borçlusu olan firmalar açıklanmalıdır. Üniversite öğrencilerinin ikamet ettiği konutlara ucuz su verilmelidir.

Belediye yönetimi bir sonraki meclis toplantısında bu konuyu gündemine alarak su fiyatlarında indirime gitmelidir” (Meryem DEMİR)

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.