Madalya geleneği bozulmadı

Ankara’da katıldıkları turnuvada kılıç kategorisinde madalya sevinci yaşadılar

Madalya geleneği bozulmadı
10 Aralık 2019 Salı 11:53

ZONGULDAK Ereğli’de büyük ivme kazanan eskrim sporunda sezon madalyayla açıldı. İlçede eskrime büyük önem veren Çelik Ordu Spor Kulübü, bünyesindeki yetenekli sporcularla Açık Eskrim Turnuvası’nda 4 madalya sevinci yaşadı.

Kulüp, Türkiye Eskrim Federasyonu tarafından 7-8 Aralık tarihlerinde Antalya Keçiören Taha Akgül Spor Salonu’nda düzenlenen Açık Eskrim Turnuvası’na katılarak Zonguldak’ı başarıyla temsil etti.

Antrenör Barış Bahadır’ın altyapıdan yetiştirip Milli seviyeye kadar çıkardığı sporculardan Ayşe Betül Doğan U14 kılıç, Özde Kopan ile Elçin Aslan U12 kılıç, Hüseyin Ergin U14 kılıç kategorisinde bronz madalya kazanarak kürsü sevinci yaşadı.

Sezonun ilk özel turnuvasından 4 madalya birden çıkaran Ereğlili eskrimciler, sezonu madalyayla açmanın mutluluğu içinde. Geçmiş sezonlarda olduğu gibi katıldıkları özel turnuva, organizasyon ve şampiyonalarda çalışmalarının karşılığını madalyayla alan eskrimciler, Başkent sonrası hedef çıtasını yukarıya çıkardı.

Bahadır, kulüp bünyesinde çok yetenekli sporcular olduğunu, bir çoğunun Milli düzeye kadar geldiğini belirterek, “Sezona madalyayla başlamak önemliydi. Eskrim Federasyonu’nun organizasyonunda Başkent’te katıldığımız Açık Eskrim Turnuvası’nda başarılı performans ortaya koyduk. U12 ve U14 kılıç kategorilerinde 4 bronz madalya kazandık. Sezonu madalya moraliyle açtık. Bu hem benim, hem de sporcularım için moral oldu. Hedefimiz daha yukarılar. Bundan sonraki turnuva ve şampiyona organizasyonlarındaki ilk hedefimiz altın madalya olacaktır” dedi.

HABER / Hüseyin EKİNCİ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.