Şafak Gazetesi

SP Çaycuma ilçe başkanlığına Engin Zeren getirildi

SP Çaycuma ilçe başkanlığına Engin Zeren getirildi
11 views
10 Ağustos 2018 - 16:18

Saadet Partisi (SP) Çaycuma İlçe Başkanlığı Genel Seçimde mevcut Başkan Burak Erol’un Milletvekili adaylığının ardından boşalan İlçe Başkanlığı koltuğuna Engin Zeren oturdu.

İlçe Başkanı Engin Zeren, başkanlık binasında düzenlenen basın toplantısında İlçe Başkanı olarak göreve başladığını belirterek, yeniledikleri yeni ilçe binasında çalışmalarına kaldıkları yerden devam edeceklerini belirtti.

Parti binasında düzenlenen basın açıklamasında, okunan Kuranı Kerim ve bir dakikalık saygı duruşunun ardından, Başkan Engin Zeren, konuşmasında şu sözlere yer verdi;

Saadet Partisi Çaycuma İlçe Teşkilatı olarak Atatürk Caddesinde bulunan Atatürk İş Merkezindeki eski teşkilat binamızdan Eski köylü pazarında bulunan yeni teşkilat binamızı organize edip buraya taşındık. Milli görüşün karargâhı olarak dizayn ettiğimiz yeni teşkilat binamızda Pazartesiden-Cumartesiye Vatandaşın her daim hizmetinde olacağız. Sizlerin de gördüğü gibi yeni teşkilat binamız geniş, ferah, aile ortamında işlerin görülebileceği nezih bir mekân halinde hizmetinizde. Milli görüşçü olan ve milli görüşçü olmaya aday sırasını bekleyen herkesi yeni teşkilat binamızda ağırlamak isteriz.

Malumunuz üzere 24 Haziran 2018 de gerçekleştirilmiş olan Genel Seçimler de Çaycuma İlçe  yönetimi görevlerimizden istifa edip eski ilçe Başkanımız Çok Değerli Milli Görüşçü Burak Erol Saadet Partisi Zonguldak 1. Sıra Milletvekili Adayı Bende  4. Sıra Milletvekili Adayı Olmuştuk.  Seçimler sonrasında istifa eden ilçe başkanımız Burak Erol’dan sonra ilçe başkanlığı görevi Genel Merkezimizin 08.08.2018 tarihli 2016-529 numaralı görevlendirme kararınca tarafımıza tebliğ edilmiş bulunmaktadır.

Kısaca sizlere kendimi tanıtayım. Evliyim 2 çocuk babasıyım. Çaycuma İlçesine Bağlı Güzelyaka Köyünde 1984 yılında doğdum.  İlköğretim Güzelyaka- Ortaöğretim Çaycuma ÇPL İmam Hatip Ortaokulu- Lise Öğrenimim Çaycuma ÇPL de Muhasebe Bölümü mezunu olduktan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletmecilik Bölümünü Ardından Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Mezuniyetimi tamamladım. Halen Bülent Ecevit Üniversitesinde Vergi Ve Denetim alanında yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim.

2004-2007 yıllarında Çaycuma da Batı Karadeniz SMMM ofisinde muhasebe elemanı olarak çalıştım.  2007 yılından 2014 yılına kadar Alpaylar LTD.ŞTİ. nin yöneticisi olarak çalıştım. 2014 yılında  Atatürk İş Merkezinde bulunan muhasebe büromu faaliyete geçirip halen SM. Mali Müşavirlik faaliyetime devam etmekteyim.

Saadet Partimizin 08.08.2018 tarihli görevlendirme kararınca Çaycuma İlçe Başkanlığı görevi üzerimize yüklendi. Girmiş olduğumuz sorumluluğun bilincindeyiz. Almış olduğumuz bayrak üzerinde yıllarca emekler harcanmış dava uğruna terler akıtılmış maddi manevi türlü zahmetlerde bulunulmuş önemli bir görev bayrağıdır.

Önceki ilçe Başkanımız Burak Erol 2015 yılından 2018 yılı 24 Haziran genel seçimlerine kadar Milli görüş sancağını onurlu ve çalışkan duruşuyla belli bir noktaya getirmiş dava şuuru ile vatandaşımıza hakkın tebliğ edilmesi noktasında elinden geldiğince terini akıtmış cihadı hakkıyla eda etmiştir biz buna şahidiz. Allah ondan razı olsun diyor biliyoruz ki başkanımızı Milli görüşün daha önemli kadrolarında daha önemli yerlerde göreceğiz görmeliyiz.”

Biz Milli görüşçüleriz Milli görüşün tek adresi Saadet Partisiyiz bu gördüğünüz teşkilat ta Milli görüşün tek karargâhı Saadet Partisi Çaycuma İlçe Başkanlığı. Bendeniz Milli görüşün Çaycuma komutanı Çaycuma saadet partisi İlçe Başkanıyım. Burada gördüğünüz ilçe yöneticileri de Milli Görüşün tek adresinde bulunan milli görüşün askerleri. Bu cümleleri sarf etmemin sebebi başka partiler ile karıştırılmamak içindir. Saadet Partilileri Başka Partiler ile karıştırmayınız biz oy için milli görüş kimliğimizden taviz vermeyiz. Biz oy için Cihattan geri durmayız. Biz toplumun çıkarlarını bireysel çıkarlarımıza tercih etmeyiz. Bizim koltuk derdimiz olmamıştır. Görev bilinci ile çalışırız hakkı hakim kılmak için takatimiz tükenene kadar cihat ederiz. Allah’ın emri olan cihadı oy için değil Allah’ın emrini yerine getirme maksadıyla, Yaşanabilir bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye, Adil Bir Dünya ortaya çıkarabilme amacına yönelik olarak icra ederiz.  Biz farklıyız 1,37 oy alırız ancak bugün gördüğünüz gibi vatandaşın karşısına eskisinden daha kuvvetli çıkarız Elhamdülillah daha dik yürürüz çünkü derdimiz sadece dünya nimeti değil derdimiz sadece koltuk değildir.  Derdimiz hak olandır. Derdimiz cihattır. Derdimiz dünya Müslümanlarıdır. Derdimiz mazlumlardır. Derdimiz Çocuklarımızdır. Derdimiz Gençliktir. Derdimiz Kadınlarımızdır.  Derdimiz Türkiye’dir. Kısaca Derdimiz İnsanlıktır.

Çaycuma 5 beldesi 32 mahallesi 83 köyü bulunan 90.000 civarında nüfusa sahip misafirperver, birbirini seven ve sayan, birbirine yardımı görev bilen, misafirperver insanları bünyesinde bulunduran doğası ve yerleşim alanlarının elverişliliği ile bölgenin en değerli ilçelerinden bir mekândır. Birlik ve beraberlik içerisinde topluma faydalı hizmetlerin yapılabileceği ender yerlerdendir. İlçemizde Necmettin ERBAKAN hocamızın bize öğrettiği dava şuuru ile İlçe yönetimimiz ile birlikte çok çalışıp çok sağlam örgütlenip Çaycuma’nın siyasetinde Çaycuma Halkı için değer yaratmaya devam edeceğiz.

Çünkü vatandaşımız temiz siyaseti hak ediyor. Çünkü Vatandaşımızın üreten siyaset anlayışı ile yönetilmeye ihtiyacı var. Ülkemizin ve Çaycuma’nın Milli görüşe ihtiyacı var ve elhamdülillah biz buradayız. Vatandaşa siyaseten değer üretmek için buradayız. Sizleri şahsım ve Çaycuma Saadet Partisi İlçe yönetimimdeki yönetici arkadaşlarım adına saygı ve en derin muhabbetlerimle selamlıyor.”

Konuşmanın ardından toplantı yapılan duanın ardından son buldu. Haber: Gönül ÜNLÜ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.