Şafak Gazetesi

‘SON 5 SENEDE 10 YILLIK YATIRIM YAPTIK’

‘SON 5 SENEDE 10 YILLIK YATIRIM YAPTIK’
18 views
12 Eylül 2018 - 1:52

Çaycuma ilçesine bağlı, Nebioğlu Belediye Başkanı Ertan Aydoğan, son 5 senede 10 yıllık yatırım yaptıklarını ifade etti. Başkan Aydoğan, bu hizmetin sağlanmasında emeği geçen milletvekillerine teşekkür ederek;  “Ankara’ya taşıdığımız sorunlarımızın çözümü ile ilgilenen Bakanlarımıza, bürokratlarımıza ve yetkililerimize de Nebioğlu adına teşekkür ediyorum” dedi.

Bunun yanı sıra iktidar ve muhalefet ayrımı yapmadan Belediye Meclis üyeleri ile tek yürek halinde çalıştıklarını ifade eden Başkan Aydoğan, “Belediye Meclisi üyelerimiz halkın ihtiyaçları doğrultusunda hızlı karar alarak ve işleri yakinen takip ederek, insanlarımızın bize duyduğu güveni boşa çıkarmadık. Beldemizde gözle görülür bir değişim yaşanmıştır. Altyapı hizmetlerimizi tamamlamamızın ardından vakit kaybetmeden üst yapı hizmetlerine girdik. Şuan yollarımızı tamamlamaya çalışıyoruz. Bunun yanı sıra sağlık, spor ve eğitim alanında da devam eden yatırımlarımız var” dedi.

Daha önceki yıllarda çalışmalarına ek olarak bu yıl boyunca da beldede geçmişten bugüne kadar eksikliği duyulan hizmetleri hızla tamamlamaya çalışan Başkan Aydoğan, belde merkezindeki karayolu ve bisiklet yollarının bitirilmesinin ardından, mahalle yolu çalışmalarına ağırlık vererek çalışmalarını sürdürüyor.

İş Kur’dan sağlanan bayan elamanların güçlü desteğini arkasına alan Başkan Aydoğan,  belediye personelini de bu ekiple birleştirerek, yaz aylarındaki hava şartlarının iyi gitmesini değerlendirerek yol inşaatına ağırlık verdi.

Beldede yerleşimin dağınık olması ve merkeze uzak kalan mahalleleri de göz ardı etmediklerini ifade eden Başkan Ertan Aydoğan, “Uzaklık veya yakınlığa göre değil de, ihtiyaç önemine göre sıraya koyarak yollarımızı tamamlama gayreti içerisindeyiz.  İş Kur’dan belediyemize sağlanan elemanların da bu çalışmada emeği çok büyüktür. Bayanlarımız,  durup dinlenmeden, tabiri caiz ise arı gibi çalışarak yol inşaatında önemli bir rol oynadılar.

Beldemizin Yenipazar Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan, kanalizasyon çalışması nedeniyle aşırı derecede bozulan yollarımızı, bu seneki yatırım programı içerisine aldık. Bulvar taşı kaplamasıyla yol ağımızı çok geniş şekilde Kurban Bayramı arifesinde bitirmeyi başardık. Birçok ilçeden, ilden daha güzel şekilde yolumuzu yaptık. Halkımızın hizmetine sunarak çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Maliyeti yüz milyar lira civarında olan bu yolumuzu İş Kurdan aldığımız bayan elemanlarımız ve kendi elemanlarımızla birlikte yapımını gerçekleştirdik” dedi.

Meclis üyeleri ile birlikte Başkan Ertan Aydoğan, uzak yakın demeden beldedeki beldede devam eden yol çalışmaları hakkında gazetemiz muhabirlerine bilgi verdi.

“Şuana kadar 20 bin metre kare kilitli parke ile mahalle yollarının iyileştirme çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Başkan Aydoğan; “Beldemiz Karaevligerişmahallesi yol yapım çalışmaları gördüğünüz gibi devam ediyor. Toplam uzunluğu 1.200 metre olup 6 bin metre kare taş kullanılacak. Bu çalışmamız 1 – 1,5 ay içerisinde bitirmeyi düşünüyoruz. İş Kur’dan almış olduğumuz elemanlar ve kendi ekiplerimizle bu çalışmaları yürütüyoruz.

Elemanlarımız şuan 3 ekip halinde çalışıyor. Bunlardan bir tanesi buradaki Pircivani sokakta. İki ekibimiz de Yenipazar mahallemizde çalışmalara devam ediyor. Bu sene Nebioğlu beldemizde bulunan mahallelerimizin bütün yollarını kilitli parke ile kaplama çalışmalarını bitireceğiz.

Bu sene şuana kadar 20 bin metre kare taş döşedik. 40 bin metrekareye kadar bunu artırmayı düşünüyoruz. Önümüzdeki 3 aylık süreci iyi değerlendirerek beldemizde parke kaplanmadık yol bırakmayacağız”

İş Kur’dan almış olduğumuz elemanların yaklaşık 45 tanesinin bayan olduğunu ifade eden Başkan Aydoğan; “Bayanlarımız şuanda yetişmiş usta eleman oldular. Taş döşemeyi öğrendiler hatta belde merkezindeki bulvar taş döşeme işini de bayanlarımızla yaptık. Gerçekten erkeklerden daha güzel ve özverili çalışıyorlar. Durmak yok çalışmaya devam diyoruz. Bu vesile ile bayanlarımıza teşekkür ediyorum. Erkeklere ihtiyaç bile olmadan yollarımızın yapımına devam ediyoruz. Gerçekten çok güzel bir çalışma oldu. Bu sene biz yoğun bir çalışma yaptık. Tabi İş Kur’da bize çok yardımcı oldu. Şuan 58 elemanımızla 3 grup kurduk. 3 bölgede yol yapım çalışmalarımız İş Kur elemanlarımızla birlikte hızlı bir şekilde devam etmektedir” dedi.

Belediye meclis üyeleri ile birlikte, bayanların yapımını tamamladığı mahalle yollarındaki çalışmaları da aktaran Başkan Ertan Aydoğan örnek olarak Muharrembeyoğlu Sokak’taki biten çalışmayı aktararak; “Sokağımızda 2 bin metrekarelik parke çalışmasını tamamlayarak halkımızın hizmetine sunduk. Bu yol yapılmadan önce halkımız çok zorlanıyordu. Bunu kurban bayramından önce yaparak halkımızın hizmetine sunduk. Çok da güzel bir yol oldu” diye konuştu.Haber: Seçkin Kırarslan

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.