Şafak Gazetesi

SİS DAĞI YAYLA ŞENLİĞİ YAPILDI

SİS DAĞI YAYLA ŞENLİĞİ YAPILDI
106
11 Haziran 2019 - 2:39

Zonguldak’ta bulunan Giresun’lu vatandaşların kurduğu Giresun İli ve İlçeleri Kültür Sosyal ve Dayanışma Derneğinin düzenlemiş olduğu 13. Karadenizliler Sis Dağı-Yayla Şenliği hafta sonu yoğun bir katılım ile yapıldı.

Çaydeğirmeni Mesire Alanı’nda gerçekleştirilen 13. Karadenizliler Sis Dağı-Yayla şenliğine katılanlar doya doya kemençe eşliğinde horon oynadılar.

Düzenlenen Sis Dağı Yayla Şenliğine, AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk,  AK Parti İl yönetim kurulu üyeleri, Kadir Habiboğlu Naci Kırlak, AK Parti Merkez İlçe yönetim kurulu üyesi Emin Sıbıç,  İYİ Parti İl Başkan yardımcısı Erdal Gülay ve yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda Karadenizli vatandaş katıldı.

Giresun İli ve İlçeleri Kültür Sosyal ve Dayanışma Derneği Başkanı Yusuf Hıdır yaptığı açıklamada, “Karadeniz Sis Dağı Yayla Şenliğimizi düzenledik. Zonguldak’lı Giresunlular olarak tüm Karadeniz’lilere buradan şükranlarımızı sunuyorum. Katılım gayet güzeldi. Çok sayıda insanımız vardı. AK Parti Milletvekilimiz Belediye Başkanlarımız, siyasi partilerimizin temsilcileri katıldılar. Ben buradan hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu katılımda emeği geçen bize maddi manevi destek veren işadamlarımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyorum. Biz onlar olmadan bu şenliğimizi yapmanın imkanı yok. Hepsine teşekkürlerimizi arz ediyoruz. Burada yapılacak  bir şey var. Herşey bugün için bitmiyor. Yapılacak çalışmalar için bugünden itibaren hızlı bir istişarede bulunacağız. Öncelikle  bu şenliğimize destek veren Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş’e de ayrıca çok teşekkür ediyorum” dedi.

Çaydeğirmeni Mesire Alanında düzenlenen 13. Karadenizliler Sis Dağı Yayla şenliğinde Giresun’a özgü ekmek ve yiyecekler sergilendi.

Düzenlenen 13. Karadenizliler Sis Dağı Yayla Şenliğinde sunuculuğu Mehmet Karacı ve Gamze Kılıç yaparken,  Emine Akkaya, Ebru Kasapoğlu, Sabahattin Yanık, Emre Sarıca, Nuri Taş, Emrah Başkan söyledikleri birbirinden güzel Karadeniz türküleri ile şenliğe katılanlara neşeli dakikalar yaşattılar.

Şenliğe katılan vatandaşlar, kemençe eşliğinde sıcak havaya rağmen horon oynarken, esmer vatandaşlar da şenlikte sanatçı Ebru Kasapoğlu’nun söylediği roman havası ile katılanlara güzel dakikalar geçirdiler.

Öte yandan, Çaydeğirmeni Mesire alanında düzenlenen 13. Karadenizliler Sis Dağı Yayla Şenliğine katılanlar yanlarında getirdikleri yiyecekler ile mangal yaparak, Pazar gününü güzel bir şekilde değerlendirdiler. (Şaban YILMAZ

)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.