Şafak Gazetesi

ROMANLAR DERNEĞİ ÇAKIR’I ZİYARET ETTİ

ROMANLAR DERNEĞİ ÇAKIR’I ZİYARET ETTİ
27 views
15 Aralık 2017 - 15:58

Batı Karadeniz Romanlar Derneği Başkanı Kazım Adak ve Dernek Yöneticileri, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır’ı ziyaret etti.

Ziyarette, yeniden AK Parti İlçe Başkanlığına seçilen Çakır ve Yönetim Kurulu Üyelerine ‘hayırlı olsun’ temennilerinde bulunan dernek yöneticileri, bazı sorunlarını ve projelerini de gündeme getirdiler.

Roman vatandaşların en büyük sorunlarının konut olduğunu ifade eden Dernek Başkanı Kazım Adak, bu konuda hazırladıkları ‘toplu yaşam’ projesi hakkında İlçe Başkanı Çakır’a bilgi verdi.

Projenin hayata geçirilmesi için İlçe merkezi dışında bir yer bulduklarını ve bu konuda Kaymakam Nazım Madenoğlu ile de görüştüklerini ifade eden Adak, projeyle ilgili Zonguldak Valisi Ahmet Çınar’ı da ziyaret edeceklerini belirterek, bu ziyarette Çakır’dan kendilerine eşlik etmesini talep etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Çakır, dernek yöneticilerine teşekkür etti.

Devletin Roman vatandaşlara sağladığı destekler ve Avrupa Birliği hibe projeleri hakkında konuklarına bilgi aktaran Çakır, derneğin ‘toplu yaşam’ projesine de sıcak baktığını ifade etti.(Haber Merkezi)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.