Şafak Gazetesi

ÖZEL ÖĞRENCİLER ÖZEL SERGİ AÇTI

ÖZEL ÖĞRENCİLER ÖZEL SERGİ AÇTI
107
29 Mayıs 2019 - 1:14

Zonguldak Özel Eğitim Meslek Okulunun özel öğrencileri yıl boyunca yaptıkları el becerisi çalışmalarını sergilediler.

Zonguldak Özel Eğitim Meslek Okulunun özel öğrencilerin el emekleri Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde sergilendi. Özel öğrencilerin “biz varız sizde bizimle olur musunuz?” sergisi sergiye gelenlerin büyük ilgisini gördü.

Özel öğrencilerin “biz varız sizde bizimle olur musunuz?” sergisinin açılışına İl Milli Eğitim Müdür vekili Murat Kapıcı, İl Milli Eğitim Müdür yardımcıları Ercan Kahya, Harun Akgül, Zonguldak Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürü Sevgi Altıntaş, Zonguldak Özel Eğitim Uygulama Okulu 3.Kademe Müdürü Kenan Aydın, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Sergi hakkında bilgi veren Zonguldak Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürü Sevgi Altıntaş; “Okulumuzun özel öğrencilerinin hazırladığı özel ürünler ve kermesimiz, çocuklarımızın sağlıklı bireyler olarak yetişmesine, toplum içine adapte olmasına, aidiyet duygularının gelişmesine katkı sağlamaktadır. Öğrencilerin mesleki ve kişisel becerilerinin sergilendiği, toplum içinde kendilerini de yeri olduğunu hatırlatan bu etkinlik okulumuz tarafından her sene yapılmakta ve büyük ilgi çekmektedir. Sergimizde öğrencilerin yapmış olduğu; taş boyama, kâğıt rölyef, Keçe süslemeleri, giyim ürünleri, yöresel yiyecekler halkımıza satışa sunulacaktır. Buradan elde edilecek gelir okul aile birliğimiz tarafından çocuklarımızın çalışmalarına destek amaçlı kullanılacaktır” dedi.

Sergiyi gezdikten sonra açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdür vekili Murat Kapıcı, emeği geçen herkese teşekkür ederek şunları söyledi: “Karaelmasın çocuklarına imkan verildiğinde yapamayacağımız hiçbir şey yok. Özel çocuklarımız öğretmenlerinin nezaretinde bu elemeği göz nuru güzel çalışmaları yapmışlar. Hepsine çok teşekkür ediyoruz.”

Özel Öğrencilerin el emeklerinin sergi ve kermesi 28-29-30 Mayıs 2019 Tarihleri arasında Güzel Sanatlar Galerisinde açık olacak. (Seçkin KIRARSLAN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.