Şafak Gazetesi

Okulda kan bağışı etkinliği düzenlendi

Okulda kan bağışı etkinliği düzenlendi
169 views
11 Nisan 2019 - 0:59

Kan bağışı bilincini arttırmak ve duyarlılık kazandırmak amacıyla Yayla Ortaokulunda kan bağışı etkinliği düzenlendi.

Yayla Ortaokulunda düzenlenen kan bağışı etkinliğinde okul idaresi, öğretmen ve veliler “Kan ver, hayat kurtar!” diyerek kan bağışının önemine dikkat çektiler. Zonguldak İl Jandarma Alay Komutanı Albay Gökhan İnan ve beraberindeki askerlerde etkinliğe kan bağışında bulunarak destek verdiler.

Kan bağışının önemine dikkat çeken Yayla Ortaokulu Müdürü Erol Kaba, “Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Kızılay Kulübümüze, öğretmen, öğrenci ve Kan Merkezi çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Türk Kızılay Derneğimizin “Kan Ver Hayat Kurtar” sloganı ile çıkmış olduğu yolda, Yayla Ortaokulu olarak yanlarında olduğumuzu göstermek istedik diyen Yayla Ortaokulu Müdürü Erol Kaba;“Yayla Ortaokulu her yıl olduğu gibi bu yıl da Türk Kızılay Derneği ile birlikte kan bağışı kampanyası düzenledi. Kampanyaya duyarlılık gösteren Zonguldak İl Jandarma Alay Komutanı Albay Gökhan İnan Bey ve beraberindeki askerlerimize, öğrenci velilerine ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. 1868 yılından beri kara gün dostu olan Türk Kızılay Derneğimizin ‘Kan Ver Hayat Kurtar’ sloganı ile çıkmış olduğu yolda, Yayla Ortaokulu olarak yanlarında olduğumuzu gösterdik. Okulumuz olarak kan kampanyasına Zonguldak’ta en çok desteği veren velilere sahip olduğumuz için hem mutluyuz, hem de gururluyuz. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Kızılay Kulübümüze, öğretmen, öğrenci ve Kan Merkezi çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Haber: Seçkin KIRARSLAN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.