Şafak Gazetesi

ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİ

ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİ
29 views
09 Haziran 2018 - 1:46

Öğrencilerin sabırsızlıkla beklediği yaz tatili, bugün son ders zilinin çalmasının ardından başladı. 2017-2018 eğitim öğretim yılı sonunda Zonguldak il genelinde yaklaşık 105 bin 500 öğrenci karne sevinci yaşadı.

Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu Müdürü Hakan Acar, karne dağıtımı töreninde yaptığı konuşmada 2017-2018 eğitim öğretim dönemini başarıyla tamamladıklarını söyledi.

Okullarında eğitim ve öğretim gören 1200 öğrencinin karnesini aldığını belirten Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu Müdürü Hakan Acar, konuşmasına şöyle devam etti:

ACAR: “TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE İYİ TATİLLER DİLİYORUM”

“Okulumuz Zonguldak Merkezde eğitim veren en kalabalık ortaokul. Öğrenci ve velilerimizi okulumuzu tercih ettikleri için mutlu oluyoruz. Bütün öğrencilerimizle bireysel olarak ilgileniyoruz ve hepsi bizim için ayrı ayrı çok değerlidir. Amacımız Türk Milli Eğitim Sisteminin hedef ve davranışlarını en iyi şekilde öğrencilerimize kazandırmaktır. Bunun içinde elimizden geleni yapıyoruz. Bu sene 1200 öğrencimizden 600 tanesi takdir 350 tanesi ise teşekkür belgesi aldı. Geriye kalan öğrencilerimizde belge almadan bir üst sınıfa geçtiler. Başarıya bakıldığında okulumuzun yüzde 90 civarında başarıya ulaştığını görüyoruz. Öğrencilerimiz tatil süresince eğlensinler, gezsinler, dinlensinler ama bol bol kitap okumayı da ihmal etmesinler. Tüm öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum.”

ERGİN: “TATİLDE DİNLENİN AMA KİTAP OKUMAYI DA İHMAL ETMEYİN”

Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu 6-A sınıf öğretmeni Hüseyin Ergin, karne dağıtımı sırasında öğrencilerine şu tavsiyelerde bulundu:

“İyisiyle kötüsüyle herkesin emeğinin karşılığını aldığı bir eğitim öğretim yılını daha geride bıraktık. Yaz tatilinizi çok iyi değerlendirin. Bunu sürekli ders çalışın anlamında söylemiyorum bol bol gezin, dinlenin, eğlenin ve kitap okuyun. Karnelerinizi dağıtacağım. Karneleriyle birlikte belge alanlar olacak alamayanlar da olacak. Şimdi üzülmek çare değil ama seneye daha iyi bir karne almak adına şimdiden önleminizi almanız ve çok ders çalışmanız gerekiyor. Karnenizi aldığınızda sevinç duygusuna kapılacaksanız ve seneye aynı duyguyu yaşamak istiyorsanız daha çok çalışmanız gerektiğini bilmelisiniz. Eğer karnenizi aldığınızda üzülecekseniz seneye aynı duyguyu yaşamamak için seneye daha çok ve farklı çalışmamız gerektiğini bilmemiz gerekiyor.”

Sınıflarında karnelerini aldıktan sonra okul bahçesinde sıraya giren öğrenciler okulun müzik öğretmeni Ali Bülbül eşliğinde İstiklal Marşını okuyarak tatilin tadını çıkarmak üzere dağıldılar. (Seçkin KIRARSLAN)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.