Şafak Gazetesi

Öğrenciler, görsel sanatlar sergisi açtı

Öğrenciler, görsel sanatlar sergisi açtı
37 views
07 Mayıs 2019 - 1:28

Zonguldak Erdemir Anadolu Lisesi öğrencileri 2018-2019 yılı boyunca görsel sanatlar dersinde yaptıkları akrilik, yağlıboya, zımpara üzerine pastel, çizgi çalışması, suluboya, evadan mozaik, telden heykel, tabak boyama, karakalem, geçmişte yalamış bilim insanı ve sanatçıların siluetlerinden oluşan çalışmaları sergilediler.

Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde hazırlanan serginin açılışına İl Milli Eğitim Şube Müdürleri İlhan Sabit Memiş, Özkan Poyraz, Dr. İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Adnan Karakurluk, Zonguldak Erdemir Anadolu Lisesi Müdürü Erol Koç, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Sergi hakkında bilgi veren okulun Resim Dersi Öğretmeni Aslıhan Malakcı; “Bu sergimizdeki amacımız öğrencilerimizin 2018-2019 eğitim öğretim yılında yaptığı çalışmalarının sergilenmesidir. 9-10-11-12 sınıf öğrencilerimiz akrilik, yağlıboya, zımpara üzerine pastel, çizgi çalışması, suluboya, evadan mozaik, telden heykel, tabak boyama, karakalem, geçmişte yalamış bilim insanı ve sanatçıların siluetlerinden oluşan çalışmalarını sergilediler” dedi.

Zonguldak Erdemir Anadolu Lisesi Müdürü Erol Koç ise sergi hakkında şunları söyledi; “Görsel Sanatlar dersi öğretmenlerimiz Aslıhan Malakcı, Gökhan Almas ile öğrencilerimiz sene başından bugüne yapmış oldukları çalışmaları son 1-1,5 aydır yoğunlaştırdılar ve gerçekten çok güzel eserler hazırlayarak burada sergilediler. Okul olarak öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin ortaya çıkardıkları bu güzel çalışmalardan çok memnunuz. Bu doğrultuda tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Sergimiz okulumuza ve eğitim camiasına hayırlı olsun” (Seçkin KIRARSLAN)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.