Şafak Gazetesi

NEDİR BU DIŞ GÜÇLER?

NEDİR BU DIŞ GÜÇLER?
16 views
07 Ağustos 2018 - 20:06

İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Serhat Yıldırım dövizin son günlerdeki rekor arışına tepki göstererek sebep olarak ekonominin kötü yönetilmesini ve dış güçler olduğunu ifade etti.

Yıldırım açıklamasında şöyle dedi; “Türkiye 3 kıtanın birleştiği çok stratejik bir bölgede bulunmaktadır. Özellikle zengin yer altı kaynakları ve tarım üretimi açısından kendi kendine yetebilmesi vb. vazgeçilmez bir öneme sahip bir ülkedir. Bu zenginliklerden pay almak isteyen dış güçler tabi ki de var. Hem de yüzyıllardır var. Her dönemde dış güçler olmuştur. Ve Aziz Türk Milleti her zaman dış güçlere karşı birlik olmuştur. Dış güçler kötüleşen ekonomi için bir bahane olmamalıdır. Esas olan dış güçlerin etkilerine karşı hazırlıklı ve güçlü olmaktır. Sağlam bir ekonomi sistemimiz, üreterek kendi kendine yeten tarım kültürümüz, sürekli gelişen sanayi yapımız olsaydı, sözde dolar yükselten dış güçler olur muydu?

Elimizde olan tüm kaynakları, kurum kuruluşları, değerli değersiz ne varsa özelleştirerek, satarak ne ekonomi düzelir ne dolar alçalır. Sadece dış güçler biraz daha güçlenir. Çünkü yediğimiz etten, fasulyeden, prinçten, bindiğimiz arabadan, geçtiğimiz köprüye kadar her şey dolara endeksli yani dış güçlerin elinde. Yani çözüm bulmak yerine dış güçlere bağlayarak başarısız ekonomik yönetimin üzeri örtülemez. Sorunlar bir nedenler silsilesi. Dış güçleri ortaya çıkaran kötü ekonomi sistemimiz, yani bu ekonomi sistemini kötü yönetenler. Dış güçler muhabbeti bundan ibarettir” (Haber Merkezi)

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.