Şafak Gazetesi

“Müslüman mahallesinde salyangoz satma devri bitti”

“Müslüman mahallesinde salyangoz satma devri bitti”
14 views
03 Aralık 2017 - 15:02

Eğitim-Bir-Sen Çaycuma Temsilciliği, Çaycuma ilçesi Pehlivanlar Mahallesi’ne yapımına başlanan İmam Hatip ortaokulu için, Çaycuma Eğitim Sen Temsilciliği,” imam hatip ortaokulu değil, ilkokul ve anaokulu yapılması istiyoruz,” açıklamasına, yanıt verdi.

Eğitim-Bir-Sen Çaycuma Temsilciliği adına yanıt veren Ersoy Salman, ‘Müslüman mahallesinde salyangoz satma devri bitti. Pehlivanlar Mahallesinde yapımına başlanan okul mahalleye has bir okul değil, Çaycuma İmam-Hatip-Ortaokulu’dur’ dedi.

Ersoy açıklamalarına şu sözlerle devam etti; “

“Malum sendikanın malum yöneticilerinden birisinin Çaycuma Pehlivanlar Mahallesinde yapımına başlanan İmam-Hatip Ortaokulu binasından rahatsızlığını içeren basın açıklaması üzerine bu açıklamayı yapıyoruz. Aslında muhatap almamak en güzeliydi belki. Ancak Müslüman mahallesinde salyangoz satma devrinin bittiğini bir kere daha hatırlatmak için açıklama ihtiyacı hasıl olmuştur.

Pehlivanlar Mahallesinde yapımına başlanan okul mahalleye has bir okul değil, Çaycuma İmam-Hatip-Ortaokulu’dur. Bu durum malum şahsı üzecek belki ama Çaycuma İmam-Hatip Ortaokulunun mevcut binası halkımızın ilgi ve teveccühünden dolayı maalesef ki ihtiyaca karşılık verememektedir. Sınıf mevcutları 35’lere çıkmıştır. Sınıf sayısı yetersiz olduğundan öğrencilerin bir bölümü İmam-Hatip Lisesi binasında eğitim görmektedir. İmam-Hatip Ortaokulu ve İmam-Hatip Lisesi aynı bahçeyi kullanmaktadır. Her açıklamasında eğitim ilkelerinden bahseden malum şahsın lise öğrencileri ile ortaokul öğrencilerinin aynı yerde eğitim görmelerinin doğru olmayacağını bileceğini zannediyoruz.

Malum şahıs İmam-Hatip Ortaokulu binasının ihtiyacı karşılamadığını yerinde görmek isterse kendisini beraber İmam-Hatip Ortaokulu’nu ve Lisesini ziyaret etmeye davet ediyorum. Tabi Kuran seslerinden, başörtülü öğrencilerden rahatsız olmayacaksa. Acaba malum şahıs ve zihniyeti için mesele yeni bina yapılması mıdır, yoksa İmam-Hatiplerin varlığı mıdır(!)

Bu zihniyete şunu hatırlatmak istiyoruz. İnsanlarımızın çocuklarını istedikleri okula gönderme özgürlüğü vardır. İsteyen normal ortaokula, isteyen İmam-Hatip Ortaokulu’na, isteyen normal liseye isteyen İmam-Hatip Lisesine çocuğunu gönderebilir ve bu tercihinden dolayı hiç kimse sorgulanamaz. Çaycuma halkı da İmam-Hatip Ortaokuluna ve İmam-Hatip Lisesine çocuklarını gönül rahatlığıyla göndermektedir. İmam-Hatip okullarının ideolojik bir tarafı yoktur. Bu arz talep meselesidir.

“ASIL MESELE İMAM-HATİPLERİN VARLIĞINA KARŞI BİR TAHAMMÜLSÜZLÜKTÜR”

Ancak malum şahsın açıklamalarından anlıyoruz ki mesele İmam-Hatip Ortaokulu binası değildir. Asıl mesele İmam-Hatiplerin varlığına karşı bir tahammülsüzlüktür. Malum şahıs ve onun zihniyetinin asıl derdi bu milletin kutsal değerleridir. Bu zihniyetin derdi milletimizin Ezanıdır. Bu zihniyetin derdi milletimizin Kuranıdır. Bu zihniyetin derdi milletimizin Peygamberidir. Bu zihniyetin derdi kızlarımızın başörtüsüdür. Bu zihniyetin derdi milletimizin dinidir, imanıdır. Malum şahıs ve zihniyetinin sözüm ona eğitimle ilgili bütün açıklamalarında dini değerlere saldırı vardır. Yıllarca inancı için başını örten kadınlarımızla, kızlarımızla mücadele eden zihniyetin bayraktarıdır kendileri. Okullarda hediye olarak öğretmenlere Kuran dağıtılmasına karşı çıkan zihniyetin bayraktarıdır kendileri. Söz konusu Ezan, Kuran, Başörtüsü, Din, İman olunca karşısında mutlaka bu malum şahıs ve zihniyeti vardır. Buradan bir kez daha sesleniyoruz. Şunu iyi bilsinler ve idrak etsinler ki; Çaycuma halkının %99.99’u Müslümandır. Çaycuma Müslüman Mahallesidir. Müslüman Mahallesinde salyangoz satma dönemi bitmiştir. İmam-Hatip Ortaokulu bir ihtiyaçtır ve yapılacaktır. Biz Eğitim-Bir-Sen Çaycuma olarak Müslüman Mahallesinde salyangoz satmak isteyenlere asla izin vermeyiz, vermeyeceğiz.” Haber: Gönül ÜNLÜ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.