Şafak Gazetesi

Mühendislik Fakültesi BEÜ’ye 2 ödül daha getirdi

Mühendislik Fakültesi BEÜ’ye 2 ödül daha getirdi
153 views
11 Nisan 2019 - 0:55

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri, DASK’ın Depreme Dayanıklı Yapı Tasarım Yarışması’nda, Depreme Dayanıklı Yapı Tasarımı kategorisinde 1., genel kategoride ise 3. olarak büyük başarı elde etti.

Türkiye’deki deprem bilincini artırmak amacıyla beşincisi düzenlenen yarışmada; Arş. Gör. Muhammet Karabulut eşliğinde, öğrencilerimiz Aykan Akgün, Yasin Köroğlu, Kubilay Karaca, Doğuş Aydemir, Eren Başar Yıldız, Ahmet Akyıldız ve Görkem Çakır’dan oluşan takımımız “Bitinya Oteli” isimli proje ile BEÜ’yü  temsil ettiler.

7-9 Nisan’da gerçekleşen yarışma için 3 aydır çalışan BEÜ takımı  Dr. Öğr. Üyesi Memduh Karalar danışmanlığında, Doç. Dr. Mehmet Yetmez ve Arş. Gör. Murat Çavuşli’nin katkılarıyla finale hazırlandılar.

47 üniversiteden 75 takımın başvurduğu DASK Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması’nda elemeleri geçen 24 takım, tasarladıkları bina maketleri ile sarsma masasında test edildi. Deprem testinden yıkılmadan geçen model maketleri; deprem performansı, ekonomik puanlama ve estetik puanlama kriterlerine de tabi tutularak değerlendirildi.

Grizu 263 takımının Amerika’daki 2.liği, Mekatronik Topluluğunun ODTÜ’deki 6.lığının ardından İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri de yarışmadan güzel derecelerle ödül alarak dönmeleri Mühendislik Fakültesindeki başarıların rastlantısal olmadığının ve eğitimdeki kalitesinin tescili oldu.

BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı yaptığı açıklamada, “Öğrencilerimizi ve akademik personelimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz” dedi. (Haber Merkezi)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.