Şafak Gazetesi

Minik eller toprakla buluştu

Minik eller toprakla buluştu
50
13 Mayıs 2019 - 1:00

Zonguldak Merkez Anaokulu Kelebekler sınıfının aile etkinliği kapsamında İl Tarım Müdürlüğü  uygulama seralarında bitki yetiştiriciliği konusunda etkinlik düzenlendi.

Bu kapsamda İl Tarım Müdürlüğüne ait sebze ve çilek seraları gezdirildi. Çilek ve sebze yetiştiriciliği konusunda çocuklara bilgi verildi, çocukların doğayla içiçe olmasının önemi vurgulandı.

Çocuklar seralar bölgesinde çeşitli oyunlarla birlikte hem doyasıya eğlendiler, hem de sebze, meyve ve çiçeklerin nasıl yetiştirildiğini öğrendiler. Fide dikerek toprakla da uğraşan minikler geleceğin çiftçileri olma yolunda küçük bir adım attılar.

Zonguldak Merkez Anaokulu Kelebekler sınıfı öğretmeni Selvihan Başören çocukların böyle bir etkinlikten dolayı çok mutlu olduklarını belirterek “Tarım konusunda bizzat yetkili kişilerden bilgiler edinmenin ve çocukları toprakla buluşturmanın çocuklara müthiş faydalı olduğunu belirterek, İl Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin Çataklı’ya bu imkanı sağlamasından ötürü teşekkür ediyorum ” dedi.

Etkinliğe katılan her çocuğa birer çilek fidesi diktirildi. Dikilen fidanlar çocuklar tarafından büyütülmesi için kendilerine hediye edildi. Bahçede bulunan meyve ağaçları tanıtıldı. Etkinlik bahçede oynanan oyunlar ile sona erdi. (Haber Merkezi)

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.