Şafak Gazetesi

MECLİSİ TERK ETTİLER

MECLİSİ TERK ETTİLER
133
10 Haziran 2019 - 15:10

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Belediye Meclis üyeleri, Haziran döneminin ilk oturumunda gündeme ek verilen maddenin kabul edilmemesi ve gündemde yer alan 5-6-7 maddelerin gündemden çıkarılması şeklindeki sözlü önerinin red edilmesi üzerine meclisi terk ettiler.

Zonguldak Belediye Meclisinin Haziran dönemi ilk birleşimi Belediye Başkan vekili Murat Uzun başkanlığında yapıldı.

Açılış ve yoklamanın ardından 7 maddelik gündemin oylanacağı esnada, CHP Meclis grubu seçim döneminde su fiyatlarının belediye başkanlığını kazanmaları halinde düşürülmesi konusunda verdikleri sözün tutulması ve indirim yapılması hakkında gündeme ek ilave madde konulması isteminde önerge verdiler.

Önergenin okutulmasının ardından Belediye Başkan vekili Murat Uzun, maddenin oylanması için gerekli uyarıyı yaparken, ek madde 15’e karşılık 16 kişinin hayır oyu ile red edildi.

CHP’li meclis üyesi Atınç Kayınova,  seçimde verilen sözlerin tutulması için bu öneriye verdiğini ifade ederek,  verilen sözlerin tutulmasını istedi.

Zonguldak Belediye Başkan vekili Murat Uzun da, su fiyatlarının indirilmesinin gündemlerinde olduğunu söyleyerek, 2 aylık bir süreçte bu konuda birlik beraberlik içinde bir çalışma yapılarak bunun gerçekleştirileceğini söyledi.

CHP’li meclis üyesi Atınç Kayınova önergenin red edilmesinin ardından gündemde bulunan 5-6-7 maddelerinden çıkarılmasını sözlü olarak önerirken, bu maddelerin derneklerin menfaatine olduğunu ifade ederken, yapılan oylamada da bunun red edilmesinin ardından CHP’li meclis üyeleri ile meclisi izlemeye gelen CHP İl Başkanı Hakkı Güney İlçe Başkanı Yusuf Mar ve bazı yönetim kurulu üyeleri topluca meclisi terk ettiler. (Şaban YILMAZ)

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.