Şafak Gazetesi

MAHALLELİNİN YOL İSYANI: GELSİN PATATES EKSİNLER!

MAHALLELİNİN YOL İSYANI: GELSİN PATATES EKSİNLER!
27
24 Kasım 2018 - 15:20

Zonguldak Merkez’de bulunan On temmuz Mahallesi Pir Sultan Sokakta yapılan doğalgaz ve elektrik hattı çalışmaları sonrasında bozulan yolların halen yapılmaması vatandaşı çileden çıkarttı. Yaz başından buyana çalışmaların bir türlü bitirilememesinden şikayet eden vatandaşlar, yağışlı havalarda yolların yürünmez hale geldiğini çamur içinde kaldıklarını söylediler.

Yaklaşık 6 ay önce doğal gaz hatlarının döşenmesi sebebiyle yollarının kazıldığını ifade eden Pir Sultan Sokak sakinleri “Ana yolda yapılan çalışmanın ardından elektrik hatları için yol bir süre sonra tekrar kazıldı ve kapatıldı. Yaz boyunca tozun, şimdi de çamurun içindeyiz. Yol kapatıldığından beri herhangi bir asfalt çalışması yapılmadı.

Doğal gaz ve elektrik firması yetkililerine sorduğumuzda, yolun yapımı için gereken paranın Zonguldak Belediyesine firmaların ödediklerini, yolu yapması gerekenin de belediye olduğunu bize söylüyorlar.  Bunun yanı sıra ara sokaklarda halen çalışmalar sürmekte. Bir türlü bitmiyor. Yaz boyu yapılmayan yolların, kışın nasıl yapılacağını biz de merak ediyoruz. Evlerimiz çamur içinde, yollarda yürüyemiyoruz. Her yer patates tarlasına döndü. Gelsin bari patates eksinler” diye şikayetlerini dile getirerek, yetkililerin konuya acilen el atmasını istiyorlar. (Haber Merkezi)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.