Şafak Gazetesi

KÜÇÜK’TEN YILLIK AİDAT UYARISI

KÜÇÜK’TEN YILLIK AİDAT UYARISI
59 views
06 Mayıs 2019 - 0:37

Zonguldak Kahveciler ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Alparslan Küçük, odalarına bağlı üyelerin meslek odalarına olan yıllık aidatlarını düzenli olarak ödemesi gerektiğini söyledi.

Odamıza bağlı üyelerin aidatların düzenli ve zamanında ödenmesi gerekmektedir diyen Küçük; “Bizler meslek odalarımıza bağlı kayıtlı üyelerimizin meslek odamıza vermiş oldukları yıllık aidatlar ile ayakta kalmaktayız. Yıllık aidatları aldığımızda mesleki kuruluşlarımızın giderlerini karşılıyoruz. Bu nedenle aidatların düzenli ve zamanında ödenmesi gerekmektedir” dedi.

5362 sayılı yasa esnaf ve sanatkar kanunudur diyen Zonguldak Kahveciler ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Alparslan Küçük, açıklamasında şunları söyledi:

“5362 sayılı yasa meslek odalarının kuruluş kanunudur ve bu kanuna göre mesleki kuruluşlar görevlerini yerlerine getirir. Ama görevlerini yasadan aldığı güçle yerine getirir. 5362 sayılı yasa ve bunun getirdiği yaptırımlar meslek odalarının işlevlerini yerine getirmesinde de önemlidir. Bizler meslek odalarımıza bağlı kayıtlı üyelerimizin meslek odamıza vermiş oldukları yıllık aidatlar ile ayakta kalmaktayız. Yıllık aidatları aldığımızda mesleki kuruluşlarımızın giderlerini karşılıyoruz. Bu nedenle aidatların düzenli ve zamanında ödenmesi gerekmektedir. Eğer yıllık aidatlar düzenli ve zamanında ödenmez ise kamu alacağı niteliğindedir ve kamu aşacakları nasıl tahsil ediliyorsa meslek odalarının yönetim kurullarınca alınacak kararlarla da yıllık aidatların tahsil cihetine gidilmektedir. Buradan üyelerimize seslenmek istiyoruz; sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına ve sizlerin ihtiyaçlarını karşılamak adına, sizlerin sorunlarına çözüm olmak adına, sizlerin sesi olmak adına meslek odamıza kayıtlı olduğunuz için yıllık aidatlarınızın düzenli bir şekilde ödenmesini önemle rica ediyorum. Bizlerde mali anlamda zorluk çekmekteyiz ve üyelerimizin vermiş olduğu aidatlarla ayakta durmaktayız. Üyelerimin benim ne demek istediğimi çok iyi anladığına inanıyorum. Tüm üyelerime ramazan ayının bol kazançlar getirmesini temenni eder saygılarımı sunarım” (Seçkin KIRARSLAN)

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.