Şafak Gazetesi

Kara ve yönetimi mazbatasını aldı

Kara ve yönetimi mazbatasını aldı
35
27 Eylül 2018 - 5:34

Memur Sen Zonguldak İl Temsilciliğine bağlı Sağlık Sen Zonguldak Şubesinin geçtiğimiz hafta sonu Öğretmen evinde yapılan 5. Olağan Genel Kurul sonrasında Sağlık Sen Zonguldak Şube Başkanlığına yeniden seçilen Mehmet Ali Kara ve yönetim kurulu üyeleri, Zonguldak Adliyesine giderek mazbatalarını aldılar.

Sağlık Sen Zonguldak Şube Başkanı Mehmet Ali Kara mazbataları aldıktan sonra yaptığı açıklamada, “Yapılan kongremize katılan tüm misafirlerimize teşekkür ederim” diyerek şunları söyledi:

“İnsan ruhunu iki şeyin kararttığı söylenir. Susulacak yerde konuşmak ve konuşulacak yerde susmak. Sağlık sen olarak bunun karşısında olduk Biz konuşulması, tavır alınması gereken yerde asla susmadık. Ne derler korkusuna kapılmadık. Biz inanıyoruz ki aynı yöne bakmanın sevinci bir arada olamamanın hüznünden daha güzeldir. Yönümüz millettir ve işimiz gücümüz bu milletin gözbebeği sağlık çalışanlarımıza yapabileceğimiz hizmettir. Bu bakış açısıyla elbette tüm memleketi önemsiyoruz.

Ancak Zonguldak daha bir değerlidir bizim için, Çünkü Türkiye gerçeği için Zonguldak gerçeğiyle yüzleşmek gerekir.

Türkiye’de sağlık alanında baktığımızda pek çok sorun çözülüp, bazı şehirlerde şehir hastanelerinin faaliyete geçtiğini, doktor ve sağlık çalışanı açıklarının giderildiğini, görmek bizi bir yandan memnun ederken diğer yandan da üzmektedir.  Zira bırakın şehir hastanesini Zonguldak’ta başlayan 400 yataklı devlet hastanesi bile bitirilememiştir.

Sağlık-Sen olarak şehrin sağlık sektörüyle ilgili eksikliklerini ve sağlık çalışanlarımızın kronik sorunlarını biliyoruz. Çünkü buna kafa yoruyor, akademik ve saha çalışmalarıyla sorunlara ve çözüm önerilerine odaklanıyoruz. Gururla söyleyebilirim ki Sağlık Çalışanlarımızın şehre ve bu bağlamda çalışma şartlarına bakış açılarına yönelik yaptığımız anketimiz, kapsamı itibariyle Zonguldak’ta bir ilktir.

ve ne acıdır ki sağlık çalışanlarının yüzde 51,9’u Zonguldak’tan ayrılmayı düşünüyor.

Sağlık çalışanlarımıza ödenen döner sermaye sisteminde yaşanan adaletsizliğe ise bir an önce son verilmeli, Çalışan barışını sağlayan ve daha adaletli bir performans sistemi yeniden düzenlenmelidir. Sağlık çalışanlarımızın sorunlarının giderilmesi, ülke sağlığı yönünden önemlidir. Var olan sorunları kökten çözecek çalışmalar bir an önce başlatılmalıdır. Sağlık-Sen olarak bu süreçte her türlü katkıyı vermeye hazır olduğumuzu belirtiyoruz” (Şaban YILMAZ)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.