Şafak Gazetesi

İYİ PARTİ’NİN AKŞENER DIŞINDA LİDER ARAYIŞI YOK!

İYİ PARTİ’NİN AKŞENER DIŞINDA LİDER ARAYIŞI YOK!
15 views
09 Ağustos 2018 - 17:43

Bu hafta sonu gerçekleştirilecek İyi Parti Genel Kongresi öncesinde açıklama yapan İyi Parti Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Serhat Yıldırım, ”İyi Parti’nin Meral Akşener dışında bir lider arayışı yoktur” dedi.

Kurulmasından kısa süre sonra Türkiye’de tarihindeki en önemli seçimlerinin biri sonucunda Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne halkın oylarıyla girmelerine rağmen, yine de beklediği sonucu alamadıkları için sorumluluğu kendine pay biçerek sorumluluğu üzerine alarak Meral Akşener’in, bazıları gibi kurultaydan kaçmayıp istifa ettiğini ifade eden Serhat Yıldırım açıklamasına şöyle devam etti;

“Her şey İYİ bir Türkiye için, Hayalimiz, umudumuz ve milletimize layık gördüğümüz bir Türkiye. Cumhuriyetin, adaletin, özgürlüğün ve demokrasinin gelip geçen iktidarlara göre değişmediği bir Türkiye.

İYİ Parti bu düşüncelerle yola çıkmıştır ve yine bu düşüncelerle İYİ bir şekilde, emin adımlarla yoluna devam edecektir. Allah vatanı ve milleti için İYİ niyetlerle yola çıkanın yolunu açar. 12 Ağustostaki Kurultayımızda partimizin ve niyetlerimizin önderi Sayın Meral Akşener yoluna daha sağlam adımlarla devam edecektir. Meral Akşener partimizin genel başkanıdır ve önümüzdeki kurultayımızda da genel başkan olarak çıkacaktır.

Oluşan tüm olumlu sonuçları kendine, tüm olumsuzlukları başkasına mal eden alışılagelmiş siyasetçilerin aksine Sayın Meral Akşener beklediği sonucu alamadığı için sorumluluğu kendi üzerine almış ve tüzüğümüzün kendisine verdiği yetkiyle kurultay kararı almıştır. Kurultay yapmamak için direnenlere inat Meral Akşener ve İYİ parti diğer partilere bir demokrasi dersi vermiştir. Genel başkanımız benimde içinde bulunduğum delegelerimizin iradesiyle yeniden aday gösterilmiş ve yeniden genel başkan olacaktır. Çünkü İYİ Partinin Meral Akşener dışında başka bir lider ihtiyacı ve arayışı yoktur. Bazen gemiyi farelerden arındırmak için batırıp çıkarmak gerektiğini düşünüyorum. Çıkar amacı gütmeyen, milletinin ve İYİ partinin amaçları doğrultusunda ilerleyen yeni kadrolarıyla daha sağlam adımlarla İYİ Parti 12 Ağustostaki kurultayımızdan sonra yoluna devam edecektir”

Sorumuz üzerine, İyi Parti’deki istifaları da değerlendiren Serhat Yıldırım; “Tabi ki istifalar olabilir. Rahmetli Süleyman Demirel’in bir sözü var, ‘Minibüs yola çıkmıştır. Yolda inen de olur, binende olur’ ben de böyle düşünüyorum” dedi.  (Haber Merkezi)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.