Şafak Gazetesi

İYİ Parti Merkez İlçe başkanı Serhat Yıldırım oldu

İYİ Parti Merkez İlçe başkanı Serhat Yıldırım oldu
23 views
09 Şubat 2018 - 20:27

İYİ Parti Zonguldak Merkez İlçe 1. Olağan Genel Kurulunda Serhat Yıldırım yeni başkan seçildi.

İyi Parti Zonguldak Merkez İlçe Başkanlığı 1. Olağan Genel Kurulu saygı duruşunun da durulmasının peşine okunan İstiklal Marşının ardından divan heyeti seçildi.

Necati Yörükoğlu’nun Divan Başkanlığını yaptığı kongrede ilk konuşmayı yapan İyi Parti Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Fatma Gülay, “medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer” dedi.

GÜLAY: “İYİ PARTİ CESURLAR HAREKETİDİR”

İyi Parti Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Fatma Gülay, konuşmasına şöyle devam etti: “Ben hayatı boyunca cesaret konusunda hiç sıkıntı yaşamamış bir insan olarak bu işin içerisinde olmaktan gurur duyuyorum. Diğer arkadaşlarım içinde aynı şeyi söyleyebilirim. Ben Atatürk’ün kızıyım. Bu davaya gönül veren bütün arkadaşlarımda aynı şeyi düşünüyorlar. Çünkü İyi Parti cesurlar hareketidir. Mustafa Kemal Atatürk ve fikirleri silinmeye çalışılsa da biz onun ilke ve ideallerine yürekten bağlıyız. Bizim partimiz mozaik gibi herkese kucak açan, ortak paydası vatan ve Atatürk’ün çizdiği yol olan herkesi bağrımıza basıyoruz. Sağcısı, solcusu, Alevi’si, Sünni’si, batılısı, doğulusu ne olursa olsun ortak paydası vatan olan herkesle gönlümüz birdir.”

BAYRAKTAR: “İYİ PARTİ DIŞ GÜÇLERİN SAĞLADIĞI KAYNAKLARLA KURULMADI”

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Ragıp Bayraktar: “İyi Parti dış güçlerin sağladığı kaynaklarla kurulmadı. İyi Partiyi aydınlık günleri görmek isteyenler kurdu. Türk Milleti kurdu. Sizler kurdunuz. Hepimiz kurduk. İyi Parti her yaştan insanları kucaklayan iyi insanlar hareketidir. Ülkemiz ve bölgemiz zor günler geçirmektedir. Bizler hep birlikte bu günleri aşacağız. Hep birlikte güçlü olacağız ve iyi olacağız. İyi Parti olarak Zonguldak’ın tüm ilçelerinde hızlı bir şekilde örgütlenerek iyi insanların İyi Parti çatısı altında toplanmasını sağladık. Bugün kongremizde seçilen arkadaşlarımıza yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Kongremizin bölgemize, partimize ve hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

TÜMEN: “HEDEFİMİZ YÜZDE 10 BARAJINI AŞMAK DEĞİL YÜZDE 50 VE ÜSTÜ”

Eski Devlet Bakanı ve İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Aydın Tümen: “İyi Parti bir kardeşlik hareketi ve projesidir. Bugüne kadar herkesin rahatsız olduğu, Türk Milletini elli etnik listeye bölen anlayışın artık ortadan kaldırılıp tek bir millet olduğunun anlayış ve bilincine kavuşturacak bir hareket gerekiyordu bu harekette İyi Parti hareketidir. Biz sadece yüzde 10 barajını aşacak bir parti olarak ortaya çıkmadık. Bizim hedefimiz yüzde 50 ve üstüdür. Mutlaka bunu başarmak zorundayız ve başaracağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Konuşmaların sonunda yapılan tek listeden oluşan seçimde Serhat Yıldırım İyi Parti Zonguldak Merkez İlçe Başkanı oldu.(Haber Seçkin Kırarslan)

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.