Şafak Gazetesi

İSTİHDAM İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

İSTİHDAM İÇİN BİR ARAYA GELDİLER
255 views
14 Mart 2019 - 16:45

İl İstihdam Kurulu toplantısı Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş başkanlığında valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya; Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, İŞKUR İl Müdürü Gönül Demirsu, SGK İl Müdürü Erkin Avcı, Zonguldak TSO Başkanı Metin Demir, İlçe TSO Başkanları ve iş adamları katıldı.

Toplantıda istihdam seferliği konusunda İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Hakkı Alkan tarafından slayt eşliğinde sunum yapıldı.

İstihdam Seferberliğinin önemine vurgu yapan Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, şunları söyledi:

“İstihdam günümüzün en ağırlıklı konusu olmaya devam ediyor. İş ortamını il genelinde geliştiremediğimiz sürece de gündemde kalmaya devam edeceği görünüyor. İstihdam herkesin destek vereceği ve ucundan tutacağı bir konudur. Bunun için mesleki eğitim kuruluşlarımız, üniversitemizin mesleki eğitim birimleri, halk eğitim faaliyetlerimiz, sivil toplum kuruluşlarının faaliyetleri ve iş konulu faaliyetleri önem taşıyor. Hükümetimiz bilindiği gibi her gün yeni bir istihdama teşvik edici programları önümüze çıkıyor. Çok yeni bir uygulama ve çok özel bir teşvikle Çalışma Bakanlığımız teşviki gündeme getirdi. Gerçekten ilk defa böyle bir şey oluyor. İşçinin maaşı dahil bütün hakları belirli bir süre devlet tarafından karşılanıyor. İşverenlerimizin bu konudaki gayretleri, hevesleri, katkıları çok önemli. Şehrimizin dışa bakan imajı olarak ta çok önemli. Bu konuda herkesin katkısı olacağına inanıyorum ve herkese elimizden geldiği kadar yardımcı olacağız” (Seçkin KIRARSLAN)

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.