Şafak Gazetesi

İL BAŞKANLIĞININ EN GÜÇLÜ İSMİ SERHAT YILDIRIM

İL BAŞKANLIĞININ EN GÜÇLÜ İSMİ SERHAT YILDIRIM
15 views
10 Eylül 2018 - 14:46

İyi Parti’de 24 Haziran genel seçimleri sonrasında başlatılan yenilenme hareketi sürerken, ağustos ayında olağan üstü kurultay gerçekleştirilmiş ve partinin yönetim mekanizmalarında revizyon yapılmıştı.

Bunun ardından 81 il başkanlarının istifası istenmiş ve yenilenme hareketi ülke geneline yayılmıştı. Zonguldak il başkanlığı da bu talebi yerine getirerek geçtiğimiz hafta istifasını vermişti.

Bu hafta İyi Parti Genel Merkezi tarafından 81 il başkanlığına atama yapması beklenirken, partinin Zonguldak delegeleri ve tabanı, dışarıdan ithal başkan istemediklerini ifade ediyorlar.

Hali hazırda boş olan il başkanlığına, İyi Partili delege ve seçmenlerinden gazetemizi arayanların yoğunluğu üzerine yaptığımız küçük kamuoyu araştırmasında partililerin şuan Merkez İlçe Başkanlığını yürüten Serhat Yıldırım’ı il başkanı olarak görmek istedikleri doğrultusunda birleştikleri ortaya çıkmakta.

Partinin Zonguldak’taki kurucu üyelerinden olan Serhat Yıldırım’ın ön plana çıkmasında, en başından bugüne kadar gösterdiği çabanın yanı sıra özellikle başka bir partiden İyi Parti saflarına geçmemesi ve siyasette yeni bir yüz olması herkes için birleştirici rol oynuyor.

Geçtiğimiz günlerde 81 il başkanının istifasının istenmesinin ardından, partili müfettişlerin Zonguldak’ta yaptığı araştırmalar ve eski Zonguldak Valisi Yavuz Erkmen’in de bugünlerde il ve ilçelerdeki tabanda nabız yoklaması yaparak temaslarda bulunurken, Serhat Yıldırım’ın il başkanı olarak atanması doğrultusunda güçlü bir talebin olduğu alınan duyumlar arasında. (Haber Merkezi)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.