Şafak Gazetesi

İFTAR SOFRALARI MAHALLE SAKİNLERİNİ BİR ARAYA GETİRDİ

İFTAR SOFRALARI MAHALLE SAKİNLERİNİ BİR ARAYA GETİRDİ
9 views
13 Haziran 2018 - 0:32

Zonguldak Valiliği öncülüğünde sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla 19 mahallede kurulan iftar sofraları vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Ramazan ayının son günleri olmasına rağmen 19 Mahallede kurulan iftar sofralarını dolduran vatandaşlar bu uygulamanın her sene yapılmasını istiyorlar.

Mahallelerde kurulan iftar sofralarına öncülük eden Zonguldak Valisi Ahmet Çınar ve emeği geçenlere teşekkür eden İnağzı Mahallesi Kalkındırma Güzelleştirme Cami ve Eğitim Tesisleri Yaptırma Yaşatma ve Koruma Derneği Başkanı Ahmet Kurt, şunları söyledi:

“Sayın Valimiz Ahmet Çınar başta olmak üzere sivil toplum kuruluşları ve esnaflarımız Zonguldak’ta bir ilke imza attılar. Mahallelerde iftar çadırı kurulması tüm halkımızı memnun etti. İftar çadırlarında eski Ramazan sofralarının maneviyatları yaşatılıyor. Halk bir arada ve yaklaşık 4000 kişi kurulan bu sofralarda kardeşçe huzur içinde orucunu açıyor. Artık Ramazan ayının sonuna geliyoruz inşallah bu etkinlik daha nice ramazanlarda tekrarlanır. Ben sayın valimiz önceliğinde emeği geçen sivil toplum kuruluşlarımıza, esnaflarımıza, daire müdürlerimize, okullarımızda görev yapan eğitimcilerimize, cami derneklerimize ve halkımıza çok teşekkür ediyorum” (Seçkin KIRARSLAN)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.