Şafak Gazetesi

İftar sofraları birlik ve beraberliği pekiştiriyor

İftar sofraları birlik ve beraberliği pekiştiriyor
108
14 Mayıs 2019 - 1:56

Zonguldak halkı Zonguldak Valiliği öncülüğünde, sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla verilen iftar yemeklerinde bir araya geliyor.

Bu kapsamda İnağzı Mahalle Muhtarı Mustafa Hamzaçebi ile İnağzı Mahallesi Kalkındırma Güzelleştirme ve Koruma Derneği Başkanı Ahmet Kurt, mahallelerinde ki Hz. Hüseyin Camii avlusunda kurulan iftar sofralarında vatandaşlarla yakından ilgileniyorlar.

Mahalle sakinlerinin düzenlenen iftar programına yoğun ilgi gösterdiğini belirten İnağzı Mahalle Muhtarı Mustafa Hamzaçebi; “Mahallemizde bu güzel iftar programlarının düzenlenmesinde katkısı olan başta sayın valimiz ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyorum. Geçen sene başlayan bu organizasyon bu senede güzel bir şekilde devam ediyor. Bazen yemek yetmiyor ama ramazanın hoşgörüsüyle iftarlarımızı açıyoruz” dedi.

İnağzı Mahallesi Kalkındırma Güzelleştirme ve Koruma Derneği Başkanı Ahmet Kurt ise iftar programlarının anlamlı olduğunu ifade ederek şunları söyledi; “Zonguldak eski Valisi Sayın Ahmet Çınar buradan giderken bir miras bırakarak gitti. Kendisine teşekkür ediyorum. Onun bıraktığı mirası da Sayın Valimiz Erdoğan Bektaş çok güzel bir şekilde devam ettiriyor. Sayın Valimizin öncülüğünde sivil toplum kuruluşları ve belediye başkanımız bir araya gelerek bütün mahallelerimizde iftar veriyorlar. Bu iftar sofraları halkımızın bir araya gelerek dostluğunu, kardeşliğini, birlik ve beraberliğini de pekiştiriyor. Bu sofralara aç, fakir, zengin hiç fark etmez herkes gelebilir. Ramazan ayında kurulan bu iftar çadırların kurulmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu organizasyonun gelecek yıllarda da devam etmesini diliyorum” (Seçkin KIRARSLAN)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.