Şafak Gazetesi

‘HALKIMIZIN GÜVENİNİ BOŞA ÇIKARMAYACAĞIZ’

‘HALKIMIZIN GÜVENİNİ BOŞA ÇIKARMAYACAĞIZ’
266
01 Mayıs 2019 - 1:47

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, tevazuyla, gayretle, samimiyetle Zonguldak ve Zonguldak halkına hizmet etmeye başladıklarını söyledi.

Biz arkadaşlarımızla beraber Zonguldak’ımız için yoğun mesai harcıyoruz bundan da hiç şikayetçi değiliz aksine memnunuz diyen Alan; “Memleketimiz için, Zonguldak’ımız için çok çalışacağımızın sözünü halkımıza vermiştik. Vatandaşlarımız bir parça sabırlı olsunlar ve hiç merak etmesinler Zonguldak’ımız yılsonuna kadar gözle görünecek şekilde değişecek. Hak ettiği yerlere hızlı bir şekilde gelecek” dedi.

Zonguldak Belediyesinin kapılarını halkımıza sonuna kadar açtık burası artık onların ikinci evi diyen Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, açıklamasına şöyle devam etti:

HALKIMIZIN GÜVENİNİ BOŞA ÇIKARMAYACAĞIZ

“Söz verdiğimiz gibi Zonguldak’ımızı hak ettiği yerlere getirmek için bütün çalışanlarımızla, meclis üyelerimizle ve teşkilatlarımızla gayret gösteriyoruz. Zonguldak’ımız için başkan yardımcılarımızla, daire müdürlerimizle, meclis üyelerimizle beraber gece geç saatlere kadar çalışıyoruz. Şehrimizin sorunları çok bunları biliyoruz ama biz mazeret üretmeye gelmedik, bunların hepsini bilerek göreve talip olduk. Bize güvenen, teveccüh gösteren vatandaşlarımızı utandırmayacağız. Bizlere olan güvenlerini boşa çıkarmayacağız. Ufak tefek dokunuşlar yapmaya başladık. Acil eylem planları oluşturmaya çalışıyoruz. İnşallah Mayıs ayının sonuna kadar bunların çoğunu bitirmiş olacağız.

VATANDAŞLARIMIZIN YOL DERDİNİ BİTİRECEĞİZ

Vatandaşlarımızın bizlerden en büyük beklentisi ve talebi yollarımız. Yollarımız Zonguldak’a hiç yakışmıyor. Bununla ilgili altyapı işini yapan bütün firmalarla sürekli bir araya geliyoruz. İş planlarını düzenledik birbiriyle çakışma olmadan altyapısı biten yerlerde asfalt yapacağımız yerlere asfalt parke yapacağımız yerlere parke yapıp artık Zonguldak’ımızı yol derdinden kurtulmasını istiyoruz. Bu konuda öncelikli olan yerlerimiz var. Niyetimiz Karaelmas Mahallemizden başlamak bunun yanında Ontemmuz, İnağzı Mahalleleri ve ana arterler gibi yerlerde sıkıntılarımız var buralarda ufak tamirler yapıyoruz ama biz istiyoruz ki altyapısı biten mahalle ve caddelerimizi artık bir seferlik yapalım ve uzun süre buralarda bir çalışma olmasın vatandaşlarımızda artık rahat etsin.

ZONGULDAK’TA YIL SONUNA KADAR GÖZLE GÖRÜNÜR DEĞİŞİKLİKLER OLACAK

Bunların dışında gönül ve sosyal belediyecilik için gayret gösteriyoruz. Önümüzde ki ay ramazan ayını idrak etmeye başlayacağız. Sayın valimizin öncülüğünde geçen sene başlatılan 19 mahalledeki iftar programları inşallah bu senede bizlerin desteği ve katkılarıyla devam edecek. Bu konuda çalışmalarımız var. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın tespitleri noktasında programlarımız var. A’dan Z’ye Zonguldak’ımızı inşallah sözünü verdiğimiz, çehresini değiştireceğiz diye yola çıktığımız bu yolda rabbim inşallah bizleri utandırmaz. Biz arkadaşlarımızla beraber Zonguldak’ımız için yoğun mesai harcıyoruz bundan da hiç şikayetçi değiliz aksine memnunuz. Memleketimiz için, Zonguldak’ımız için biz zaten çok çalışacağımızın sözünü halkımıza vermiştik. Vatandaşlarımız bir parça sabırlı olsunlar ve hiç merak etmesinler Zonguldak’ımız yılsonuna kadar gözle görünecek şekilde değişecek. Hak ettiği yerlere hızlı bir şekilde gelecek. Şehrimiz için Ankara’daki büyüklerimizle, bakanlarımızla, genel müdürlerimizle görüşmelerimiz devam ediyor ve çok olumlu dönüşler ile destek sözleri alıyoruz. İnşallah bunlarda en kısa zamanda Zonguldak’a yansıyacak ve yatırımlar hızlanacak.

BELEDİYENİN KAPILARINI HALKIMIZA SONUNA KADAR AÇTIK

Mahallelerimizdeki hemşerilerimizin talepleri oluyor ama sağ olsunlar çoğu bizi görüp hayırlı olsun deyip bir çayımızı içmek istiyor. Allah hepsinden razı olsun. Allah eksikliklerini göstermesin. Biz belediye işi gönül işi dedik. Tevazuyla, samimiyetle, gayretle bu işi yapacağız dedik bu güne kadarda yaptığımızı düşünüyoruz ama asıl işimiz bundan sonra çünkü sorumluluğumuz çok fazla. Bütün Zonguldak’ın çok büyük beklentileri var. İnşallah hepsinin talebine cevap vereceğiz. Muhtarlarımızla, teşkilatlarımızla, meclis üyelerimizle ve belediyedeki mesai arkadaşlarımızla beraber çok çalışacağız. Artık Zonguldak Belediyesi çalışıyor, çalışacak ve durmayacak. Burası artık vatandaşın ikinci evi ve biz belediyenin kapılarını halkımıza sonuna kadar açtık. Her şeyi de inşallah beraber başaracağız” (Seçkin KIRARSLAN)

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.