Şafak Gazetesi

GÜZEL ŞEYLERDE OLSUN

GÜZEL ŞEYLERDE OLSUN
Şaban Yılmaz
Şaban Yılmaz( bjklisaban@hotmail.com )
33
13 Mayıs 2019 - 0:37

Türkiye’nin  bir zamanlar Almanya’sı olan Zonguldak’ta güzel şeylerde olsun istiyoruz.

Kara talihimizin bazen de beyaza döndüğünü görmek istiyoruz.

Uzun bir zamandır Çaycuma’nın Saltukova beldesinde bulunan Zonguldak Havaalanımız 12 Mayıs’ta tarihi bir gün yaşadı.

Havaalanına uçak seferleri inmesi için dağlar mı tıraşlanmadı, pistin uzaması mı gündeme gelmedi. Saymakla bitmez.

Bir dönem uçak seferleri yapıldı beldeye bir canlılık gelmişti.

Ancak ne hikmetse bu uçak seferleri de kaldırıldı.

Zonguldak’ta yaşayanlar bilhassa, Karadeniz bölgesi olan yazın büyük bir göç olmakta.

Ama ne hikmetse bir türlü gerçekleşmeyen uçak seferleri, nihayet 12 Mayıs’ta Türk Hava Yollarının Edirne Uçağı 87 yolcusu ile İstanbul’dan kalkarak Zonguldak Havaalanına iniş yaptı.

THY uçağını başta Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş olmak üzere, Zonguldak Bartın milletvekilleri, belediye başkanları, daire müdürleri, STK Temsilcileri büyük bir coşku ile karşıladı.

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş karşılama töreninde yaptığı konuşmada, Zonguldak Havalimanının bölgedeki projelerin anahtarı olduğunu ifade ederek buraya yapılacak uçak seferlerinin önemine değindi.

Bektaş,  açıklamasında, “Evet havaalanımız var. Uçaklar inmeye başladı. Ve inmeye devam edecek. Olası olumsuzlukların çoğu giderildi. Giderilmesi gereken her şeyi de yapacağız. Burayı eksiksiz, noksansız ve kusursuz bir havaalanı haline getirmek için Zonguldak, Bartın ve Karabük olarak üzerimize düşen neyse yerine getireceğiz. Ben başta Cumhurbaşkanımıza ve hükumetimize teşekkür ediyorum” dedi.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi de,  “Bugün bizim için mutlu bir gün. Sayın cumhurbaşkanımız bizlere talimat olarak vermişti. 2003 yılında 26 olan havalimanı bu vesile ile 56 çıkarıldı. Bizlerde havalimanlarına uçmak için her türlü gayreti gösteriyoruz. Devlet hava meydanları işletmesi 4 milyon TL civarında bir yatırım yaptı. ILS sistemleri kuruldu. Sayın cumhurbaşkanımızın talimatı vardı bir an önce bitirilsin diye. Onlar bitirildikten sonra gerekli hazırlıkları yaptık. Bugün inşallah haftada 3 sefer olmak üzere seferlerimize başladık” diye konuştu.

Ne diyelim yıllardır bir türlü makus talihini kıramayan Zonguldak’ta böyle güzel şeylerin de olması insanlarımızı memnun ediyor.

Emeği geçenleri kutluyoruz.

ALAN MAHALLELERE ÇIKMAYA BAŞLADI

31 Mart  2019 tarihinde yapılan belediye seçimlerinin ardından Zonguldak Belediye Başkanlığına seçilen Dr. Ömer Selim Alan, artık mahallelere çıkmaya başladı.

Sorunlar yumağı olan Zonguldak’ta tüm mahallelerin sorunlarını ziyaret ederek not etmeye başlayan Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, hafta sonu da Karaelmas Mahallesini ziyaret etti hem sorunlarını yerinde gördü hem de mahalleli ile birlikte orucunu açtı.

Başkan Alan, Karaelmas Mahallesi Muhtarı Adem Biçer ve beraberinde belediye meclis üyeleri ve seçimde en çok çalışma yapmasına rağmen seçilemeyen Aydın Arıcı ve mahalleli ile birlikte gezerek sorunları yerinde görerek notlarını aldı.

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, akşam ise, Karaelmas Mahallesinde vatandaşlar ile birlikte iftar programına katılarak kendileriyle bire bir görüşme ve sorunlarını dinleme imkanı buldu.

Zonguldak zor bir şehir, engebeli bir araziye sahip bir şehrimiz var. Ama ne olursa olsun kentin 19 mahallesi sorunlar yumağı, kent merkezi sorunlar yumağı, tek caddemiz olan Gazipaşa Caddesi araçların dur kalk park edilmeyen yerlere park edilmesi, diğer caddelerdeki park yasaklarına uymayan sürücüler ile içinden çıkılmaz bir hale geldi.

31 Mart 2019 seçimlerinde Zonguldak Belediye Başkanlığını kazanan Dr. Ömer Selim Alan, beraberinde genç ve dinamik belediye meclis üyeleri ile kuracağı güzel bir kadro ve gençliğin verdiği enerji ile bu sorunların altından kalkacağına inanıyoruz.

Şimdiden Alan ve ekibine yorucu bir çalışma döneminde başarılar diliyoruz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.