Halk otobüsleri seferlerini yapmak zorunda

Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Osman Köksal Bahar, Halk Otobüslerinin belirli saatler arasında da olsa seferlerini yapmak zorunda olduğunu söyledi.

Halk otobüsleri seferlerini yapmak zorunda
17 Nisan 2020 Cuma 13:07

Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Osman Köksal Bahar, Halk Otobüslerinin belirli saatler arasında da olsa seferlerini yapmak zorunda olduğunu söyledi.

Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Osman Köksal Bahar, “Birçok hatlara halk otobüsü gitmiyor ama gitmek zorunda. Biz dolmuşçu esnafı olarak zararda etsek vatandaşı mağdur etmemek adına seferlerimizi gerçekleştiriyorsak halk otobüsleri de seferlerini yapmak zorunda. Herkes sorumluluğunu yerine getirecek” dedi.

Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Osman Köksal Bahar, açıklamasına şöyle devam etti:

“Zonguldak Belediyesi Özel Halk Otobüsünün süreci bildiğim kadarıyla 18 ay uzatılmış. Halk otobüsü bunu başka bir kişiye kiralama usulü vermiş. Hal böyle olunca da birçok sıkıntı bize geliyor. Halk Otobüsü zarar ediyorum diyerek seferlere çıkmıyor. Vatandaşta doğal olarak sitem ediyor. Dolmuşlar ise duraklarından 7 kişi alınca kalkıp seferini yapıyor son durağına varınca da dakikası gelince çarşı merkezine geri dönüyor. Burada bir sıkıntı var. Birçok hatlara halk otobüsü gitmiyor ama gitmek zorunda. Biz dolmuşçu esnafı olarak zararda etsek vatandaşı mağdur etmemek adına seferlerimizi gerçekleştiriyorsak halk otobüsleri de seferlerini yapmak zorunda. Herkes sorumluluğunu yerine getirecek. Dün para kazanıyordun veya kazanamıyordun iyiydi bugün ülkemizin ve şehrimizin içinde bulunduğu bu durum var o zaman sıkıntıyı hep beraber üstleneceğiz. Herkes bu sıkıntıya bir katkı verecek vatandaş mağdur edilmeyecek. Biz şoför esnafı olarak elimizden gelen katkıyı veriyoruz. Sorumlu olan kişilerde sorumluluklarının gereğini yapacaklar. Ama yarım saatte bir kalkmaz bir saatte bir kalkar vatandaşta bunu dikkate alır. Örneğin sabah ve akşam servisleri yapılabilir. Bunu diğer günler gibi düşünmemek gerekir.” Haber: Seçkin KIRARSLAN

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.