CHP, Şeref Köktürk ile devam dedi

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Çaycuma İlçe Başkanlığı’nın 12. Olağan kongresinde mevcut Başkan Şeref Köktürk tekrar ilçe başkanlığına seçildi.

CHP, Şeref Köktürk ile devam dedi
14 Aralık 2019 Cumartesi 16:47

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Çaycuma İlçe Başkanlığı’nın 12. Olağan kongresinde mevcut Başkan Şeref Köktürk tekrar ilçe başkanlığına seçildi.

Belediye Sosyal Tesislerinde yapılan kongreye; CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, CHP İl Başkanı Hakkı Güney, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Saadet Partisi Çaycuma İlçe Başkanı Engin Zeren, belde belediye başkanları, sivil toplum kuruluş temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda partililer katıldı.

Divan Başkanlığını Zeki Dirlik’in yaptığı kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

KÖKTÜRK, “ÜLKEMİZİN VE HALKIMIZIN CUMHURİYET HALK PARTİSİ İKTİDARINA İHTİYACI VAR”

Mevcut Başkan Şeref Köktürk yaptığı konuşmada, genel kurulda kendilerini yalnız bırakmayan davetlilere teşekkür ederek konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “sıfır sermayeli, sıfır sanayili, Osmanlının bir kızım borçlarını üstlenmiş, okuma yazma oranı düşük işgalden kurtuluşa uzanmış bir toplumun medeniyete ve refeha ulaşmaya çalışan çocuklarıyız. Kısa zamanda ağır sanayiyi kurmuş, okuma yazma oranını yükseltmiş, köy okullarında okuyan çocuklarımıza Nobel edebiyat ödülü kazandıracak eğitimi veriri duruma gelmiş, bilimi de aydınlanmayı hedef gösteren önderi ve kadroları olan cumhuriyetin çocuklarıyız. İktidarda olan siyasi partilerin görevi, ülkenin kaynaklarını vatandaşın lehine kullanmak iş- aş, eğitim ve sağlık gibi konularda mağdur etmemektir. İşçi alımlarından en yüksek birimdeki atamalara kadar işi ehline vermek, orman ve su kaynaklarımızın kirlenip yok olmasını önlemek, yaşanabilir bir çevreyi gelecek kuşaklara sunmaktır. Saray ve şatafat göz kamaştırırken, açlık ve yoksulluğun zirve yaptığı bir dönemden geçiyoruz. Tamda bu noktada ülkemizin ve halkımızın cumhuriyet halk partisi iktidarına ihtiyacı vardır. Ülkemizin iyi yönetilmeye, vatandaşlarımızın refaha ulaşmaya hakkı vardır. Bu düşüncelerle birlikte görev yaptığımız yönetim kuru üyelerime, CHP için gösterdikleri çaba ve emekleri için teşekkür ediyor. Yeni yönetim kurulu üyelerine başarılar diliyorum.”

GÜNEY, “İLÇE ÖRGÜTLERİ MÜCADELELERİMİZE GÜÇ KATIYOR”

CHP İl Başkanı Hakkı Güney, ilçe örgütünün mücadelelerine güç katacağına yürekten inandıklarını ifade ederek,” Zonguldak il örgütü olarak delege seçimlerimizi tamamladık. Çaycuma’da ilk startımızı verdik. Kongremiz hayırlı olsun diliyorum. Şeref başkanıma ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma çıktıkları bu yolda başarılar diliyorum. Örgütün büyük gücünü göstereceklerine büyük CHP ailesi olarak içtenlikle inanıyoruz. Çaycuma’da başladığımız kongremizi 19 Ocak 2020 tarihinde merkez ilçede yapacağımız kongre ile ilçe başkanlıklarımızın kongre görevlerini bitireceğiz. Şubat ayının 20 sinden itibaren yeni süreci gerçekleştireceğiz. Kongrelerimiz birlik ve beraberlik içerisinde geçireceğiz” dedi.

YAVUZYILMAZ,“ATATÜRK’ÜN İLKE VE DEVRİMLERİNİN İZİNDE BİLİMİN IŞIĞINDA HEP BİRLİKTE YÜRÜYELİM”

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, “iktidarın kadrolarında herkese yer var diyerek konuşmasını şu sözlerle sürdür: “ Bu dönemde CHP olarak yaptığımız ilçe kongreleri ve yapacağımı il kongreleri yarışan tüm adaylar ve destekleyen herkese iktidarda yer olacak. Yeter ki küskünlükler tamir edilemeyecek tahammülsüzlükler olmasın. Her zaman gönül gönüle, Atatürk’ün ilke ve devrimlerinin izinde bilimin ışığında hep birlikte yürüyelim. “

Şeref Köktürk başkanlığındaki yönetim şu isimlerden oluştu; Teyfik Aydoğmuş, Yasin Çakar, Furkan Çakır, Seden Çınar Saka, Fahri Diler, Ayşe Eşme, Özkan Genç, Yasemin İslam, Kıvılcım Kalyoncu, Özkan Öncü, Aşkın Özdemir, Deniz Saraç, Ergin Yardım, Onur Yiğit. Haber: Gönül Dombaycı

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.