Bozkurt, engelliler gününü kutladı

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Bozkurt, engelliler gününü kutladı
02 Aralık 2019 Pazartesi 18:28

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Bozkurt mesajında  “Toplumu oluşturan bireylerle eşit hak ve özgürlüklere sahip olan engelliler konusu toplumumuzun her kesimini ilgilendiren toplumsal bir konudur. Bu yüzden engelli kardeşlerimizi topluma kazandırmak ve hayatlarını kolaylaştırmak için hepimizin yapabileceği birçok şey var” diyerek şunları söyledi:

“Engellilerimizin eğitim, çalışma ve sosyal hayatlarında ayrımcılığa uğramamalarını sağlamak bizlerin elindedir. Bizler, çalışan ve üreten engellilerimize acıyarak bakmayıp, toplumsal hayatı onlarla paylaşıp, önlerindeki tüm engelleri kaldırıp, sonsuz sevgi ve saygı ile yaklaşmak hepimizin sosyal sorumluğudur.

Engelli vatandaşlarımızın yaşama sevinçlerini yitirmeden, mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba göstermeliyiz. Devrek Belediyesi olarak evinden çıkamayan engelli vatandaşlarımıza yönelik evde kuaför hizmeti vererek engelli kardeşlerimizin kuaför ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Devrek Belediyesi yol ve kaldırımlarda engellilerin erişebilirliğini göz ardı etmemektedir. Bu doğrultudaki çalışmalarımızla ve attığımız adımlarla Devrek’e yakışır şekilde engelli vatandaşlarımızın yanlarında olmaya devam edeceğiz.

Engellilerimize sevgi ve şefkatle yaklaşmalı onların hayata bakış açılarıyla hayata bakarak empati kurabilmeyi öğrenmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığın artmasını temenni ediyor, tüm engelli vatandaşlarımızı ve ailelerini sevgi ve kardeşlik duygularıyla kucaklıyorum” (Haber Merkezi)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.